مازندران به استان کم آب تبدیل شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه این استان امنیت غذایی کشور است، گفت: در شرایط کم بارشی هستیم و مازندران به استان کم آب تبدیل شده است.
حسن عنایتی‌کلیجی اظهار داشت: کشاورزی مازندران نقش ویژه‌ای در تولید غذا دارد و از تولید کمتر از یک میلیون تن محصول در ابتدای انقلاب اکنون به ۸ برابر و حدود ۸ میلیون تن محصول کشاورزی رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تولید محصولات کشاورزی در کشور نیز از ۲۵ میلیون تن ابتدای انقلاب به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است، ادامه داد: تولیدکنندگان و کشاورزان متولی اصلی امنیت غذایی هستند و از تلاش ها و زحمات آنان تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: در شرایط کم بارشی هستیم و مازندران به استان کم آب تبدیل شده است اما با همه این مشکلات به دنبال افزایش بهره‌وری و تولید محصولات غذایی هستیم.
عنایتی‌کلیج افزود: پای فن‌آوری‌های نوین به حوزه کشاورزی استان گشوده شده و پهپادها در آسمان کشاورزی مازندران به پرواز درآمدند.
وی با بیان اینکه ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان یکسال گذشته پرداخت شد و سرمایه‌گذاری خوبی در کشاورزی استان انجام شد، گفت: راه نجات کشاورزی استان توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس وی تصریح کرد: کارگروه توسعه صادرات، بهره‌وری، الگوی کشت، گلخانه و گیاهان دارویی در مازندران راه‌اندازی شد و نتایج آن در آینده نمایان خواهد شد.

1402/3/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :