بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی شمال کشور در آمل به بهره‌برداری رسید

بزرگترین تصفیه‌خانه کارخانجات تولیدی شهرک‌های صنعتی شمال کشور ‌در شهرک صنعتی امام‌زاده عبدالله آمل به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در حاشیه افتتاح این پروژه محیط زیست بهره‌برداری این تصفیه‌خانه را در فاز سوم عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تصفیه شهرک‌های صنعتی در سطح استان و استان‌های شمالی کشور است.
عطاالله کاویان با بیان اینکه مجموعه این تصفیه‌خانه با همیاری صنعتگران و سرمایه‌گذاران شهرک صنعتی فاز اول امام‌زاده عبدالله انجام شد، افزود: فاز سوم آن در ادامه روند و تکمیل دو فاز اول و دوم انجام شده که حدود 1500 متر مکعب در روز تصفیه پساب‌های ناشی از مجموعه فعالیت‌های واحدهای صنعتی را تصفیه می‌کند و این یک رقم قابل قبولی است.
وی افزود: براساس اندازه‌گیری‌های کارشناسان محیط زیست از خروجی پساب پس از تصفیه، استانداردهای لازم از مجموعه‌های پذیرنده برخودار است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران از افتتاح پنج تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی همزمان با هفته محیط زیست در این استان خبر داد و مطرح کرد: این مجموعه به ظرفیت 2500 مترمکعب در روز با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد تومان در فاز سوم به بهره‌برداریرسید.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، کاویان خاطرنشان: هم‌اکنون در این تصفیه‌خانه حدود 60 الی 70 درصد ظرفیت موجود ورودی و خروجی انجام می‌شود.

1402/3/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :