سیلاب جاده هراز را بست

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت:‌ بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در شب گذشته و ریزش سنگ منجر به بسته شدن یک مسیر از جاده هراز به سمت تهران در محدوده مشاء‌ شده است و در حال حاضر تردد در یک مسیر این جاده امکانپذیر است.
حسینعلی محمدی شیرکلاهی افزود : تا زمان پاکسازی و رفع مسدودیت این مسیر تردد در محور قدیم امام زاده هاشم امکانپذیر است.
وی ادامه داد:‌ همچنین بارندگی های شب گذشته باعث انسداد محور چرات به سوادکوه که یکی از محورهای فرعی و محلی به شمار می رود شده است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران اظهار داشت:‌ با تلاش نیروهای راهداری و امدادی پیش بینی می شود تا یکساعت دیگر این ۲ مسیر پاکسازی شود و امکان تردد در این مسیرها فراهم شود.
وی ادامه داد: با آغاز فعالیت سامانه بارشی از عصر روز گذشته چهارشنبه، بارش شدید در مناطق بالادست بخش های ‌ولوپی و راستوپی و محور ارتباطی آلاشت، دراسله و خطیرکلا خسارت زد.
این مقام مسوول گفت: سیلاب امشب در بخش لاریجان آمل نیز خسارت زد.
وی افزود : چهار واحد مسکونی در بخش لاریجان آمل و ۲ واحد مسکونی در سوادکوه تخریب شدند و سیلاب به ۸۰سردهنه کشاورزی استان خسارت زد.
محمدی اعلام کرد : با توجه به اینکه سامانه موردنظر از استان خارج شده و وضعیت جوی آرامی مستقر شده است.
اداره کل هواشناسی مازندران طی ۲ روز اخیر هشدار سطح نارنجی صادر کرد که در آن به فعالیت سامانه بارشی و وقوع بارش‌های رگباری اشاره شد.
در این هشدار زمان فعالیت سامانه فوق بعدازظهرچهارشنبه تا پنجشنبه شب ۱۷ و ۱۸ خرداد ماه اعلام شد و همچنین نوع و اثرمخاطره در مناطق ساحلی و جلگه ای را بارش متناوب باران و احتمال آبگرفتگی و در کوهپایه ها و ارتفاعات بارش باران گاهی بصورت رگباری، جاری شدن روانآب و وقوع سیلاب به‌ویژه در مناطق کوهپایه و ارتفاعات مرکزی و شرقی استان اعلام شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، در این اخطاریه از مردم درخواست شد که از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها (محل عبور سیل) و همچنین پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزند.

1402/3/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :