تشریح اجرای مرحله جدید کالا برگ الکترونیک در مازندران


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از عملیاتی و اجرایی شدن طرح کالا برگ الکترونیک ویژه سه دهک اول یارانه بگیران در این استان خبرداد.
علی باقری اظهار داشت: طرح کالا برگ اکترونیک برای سه دهک نخست یارانه بگیران که زیرپوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند از روز شنبه ۱۳ خردادماه جاری در مازندران عملیاتی و اجرایی شده است. وی با بیان اینکه خانوارهایی که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند در مرحله نخست مشمول این طرح هستند، خاطرنشان کرد: در صورتی که سه دهک نخست یارانه بگیران ۷۰ درصد مبلغ یارانه‌ خودشان را صرف خرید ۱۱ قلم از کالاهای اساسی پیش بینی شده در این طرح کنند، مبلغ یارانه معیشتی این افراد ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی از فعال شدن پنج شعبه فروشگاه های زنجیره‌ای در مازندران برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک خبرداد و گفت: سه دهک نخست یارانه بگیران می توانند کالاهای اساسی مورد نیاز مشمول این طرح را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، جانبو، افق کوروش، دیلی مارکت و گندم تهیه کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، مرغ، تخم مرغ، برنج ایرانی، حبوبات، شیر و لبنیات، روغن، قند و شکر را از جمله کالاهای مشمول این طرح عنوان کرد و با بیان اینکه دولت با هدف حفظ سلامت خانواره‌های دهک پایین درآمدی و اقشار آسیب پذیر، طرح کالابرک اکترونیک را عملیاتی و اجرایی کرده است، افزود: در مناطقی که فروشگاه‌های زنجیره‌ای ذکر شده شعبه‌ای ندارند، تمام سوپرمارکت‌ها به دستگاه کارتخوان فعال شده اند و مشمولان این طرح می‌توانند اقلام مورد نیاز خود را از این مراکز نیز خریداری کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماززندران با عنوان اینکه سرپرستان خانوار می‌توانند از طریق سامانه “شما” یا استفاده از کد دستوری ” ۱۴۶۳۵۰ ” از محل فروشگاه‌های عرضه کننده کالاهای اساسی مورد نیاز مشمول این طرح آگاهی پیدا کنند، گفت: جهاد کشاورزی متعهد شده است تا کالاهای مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک را تامین کند.
به گزارش صبح آمل و به نقل از مازند اصناف، به این ترتیب مردم می‌توانند به صورت اعتباری تقریبا حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی‌شان، خرید اعتباری برای حدود ۱۰ قلم کالای پرمصرف مانند قند، شکر، برنج، ماکارونی، روغن، تخم‌مرغ، مرغ، انواع پنیر، انواع شیر و انواع ماست و گوشت داشته باشند و چنانچه تمایل به خرید کالابرگ الکترونیکی نبود، همچنان امکان برداشت نقدی یارانه واریزی ماه‌های آینده وجود دارد.

1402/3/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :