اختصاص تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی به اشتغال خانگی


سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اختصاص ۴ هزار میلیارد تومانی تسهیلات شغلی از ایجاد بیش از ۱۰۳ هزار اشتغال خانگی در سال گذشته خبر داد.
آزیتا همتیان در حاشیه افتتاح نخستین جشنواره فن بازار پوشاک مشاغل واقع در سالن کوثر آمل برپایی این نمایشگاه را جزو نخستین فن بازار و پوشاک با بیشترین فعالیت بانوان عنوان و بیان کرد: این نشان از توانمندی بانوان است که در حوزه طراحی لباس، پوشاک، دوخت و دوز به عنوان کارافرین فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه اهداف نمایشگاه در جهت پایدارسازی مشاغل حوزه پوشاک است، افزود: این جشنواره به همت جهاد دانشگاهی و اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی مازندران و اتحادیه پوشاک این استان در آمل برپا شده است که شروع خوبی خواهد بوده است.
همتیان با اشاره به صدور مجوز مشاغل خانگی عنوان کرد: در این عرصه به کسانی مجوز داده می‌شود که بیش از ۵۰۰ رسته در حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی، صنایع غذایی، پوشاک، صنایع دستی داشته باشد که به‌ اینها تسهیلات حمایتی نیز داده می‌شود.
سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک مرکزی به متقاضیان دارای توانایی گسترش و توسعه کسب و کار و ظرفیت اتصال به بازار تسهیلات می‌دهد، افزود: امسال ۴ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی تسهیلات ارائه شد که سال گذشته این تسهیلات بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان و بیش از ۱۰۳ هزار شغل خانگی ایجاد شد و سهم ده درصدی از وعده یک میلیون شغل دولت داشته است.
همتیان با تاکید بر اینکه مازندران سهم خوبی از ایجاد مشاغل خانگی داشته است، اظهار کرد: امسال ۱۵۰ هزار شغل با ۱۵ درصد سهم پیش‌بینی می‌کنیم که سهم مازندران نسبت به سال گذشته بالای ۳۰ درصد رشد داشته و در سال ۱۴۰۱ به مازندران ۷۰ میلیارد تومان تسهلات داده شده و ۸۰ درصد جذب داشته است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، وی با بیان اینکه سال گذشته به ۵۰ هزار نفر تسهیلات داده شده، خاطرنشان کرد: اعتبارات امسال به زودی به مدیرعامل بانک‌ها داده می‌شود.

1402/3/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :