انتشار فراخوان ششمین جشنواره ملی فرهنگی و هنری اشکواره حسینی

دبیر اجرایی جشنواره ملی فرهنگی هنری اشکواره حسینی با اعلام انتشار فراخوان ششمین دوره جشنواره، گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی و مذهبی در ۶ رشته تئاتر خیابانی، عکس، شعر، داستان کوتاه، رسانه و بخش کودک و نوجوان برگزار می‌شود.
امید خزر با اعلام انتشار فراخوان ششمین دوره جشنواره، اظهار کرد: این جشنواره در ۶ رشته، تئاتر خیابانی، عکس، شعر، داستان کوتاه و بخش کودک و نوجوان برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین جشنواره در پنج بخش شعر و دکلمه خوانی، قصه گویی، سرود گروهی، گزارشگری، پادکست و گویندگی و در دو رده سنی و رسانه در سه رشته مقاله، مصاحبه و گزارش پیگیری خواهد شد.
دبیر ششمین دوره اشکوار فرهنگی هنری حسینی، ششمین دوره جشنواره فرهنگی، هنری حسینی را به عنوان یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی مذهبی کشور عنوان و تصریح کرد: استقبال خوب و چشمگیر هنرمندان از پنج دوره گذشته این اشکواره نشان از ظرفیت خوب هنر و رسانه برای انتقال مفاهیم عاشورایی به نسل جوان جامعه ایرانی و حتی فرامنطقه‌ای داشته است.
وی، زبان هنر را زبانی برای انتقال مفاهیم و ارزش‌ها خواند و یادآور شد: هنر همیشه توانسته مرزبندی‌ها را کنار بزند و اثرگذارتر به انتقال مفاهیم و ارزش‌ها بپردازد.
دبیر ششمین دوره اشکوار فرهنگی هنری حسینی، با اشاره به اهداف جشنواره، یادآور شد: حماسه بزرگ عاشورا و حرکت امام حسین(ع) یکی از مصادیق جهاد تبیین است.
خزر با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت هنر و رسانه برای ترویج مفاهیم عاشورا، عدالت خواهی و ایثار استفاده کرد، ادامه داد: در پنجمین دوره از اشکواره فرهنگی هنری اشکواره حسینی بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ اثر از یک هزار و ۲۱۷ هنرمند از استان‌های مختلف کشورمان و همچنین از کشورهایی همانند عراق، یمن، ترکیه، ایتالیا و افغانستان به دبیرخانه اشکواره ارسال شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فرهنگی هنری اشکواره حسینی، وی گفت: افتتاحیه این همایش از تاریخ ۱۶ شهریور امسال و اختتامیه آن ۲۶ شهریور پیش رو برنامه‌ریزی شده است.

1402/3/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :