روابط عمومی های برتر دستگاههای اجرایی شهرستان آمل تجلیل شدند


مراسم تجلیل از روابط عمومی های برتر شهرستان آمل با حضور فرماندار ویژه شهرسان آمل و معاونین فرماندار با معرفی 10 روابط عمومی برتر و تجلیل از روابط عمومی های دستگاه های اجرائی شهرستان برگزار شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در مراسم گرامیداشت هفته روابط عمومی ضمن تبریک هفته روابط عمومی با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی گفت: نگاه ما به روابط عمومی، یک نگاه نوین است؛ چرا که امروز وظایف روابط عمومی‌ها بسیار گسترده‌تر از گذشته است.
به گزارش صبح آمل نیوز، سید عباس حسینی اظهار داشت: روابط عمومی باید بکوشد به نوعی در یک سازمان ارتباط درونی برقرار کند که واحدهای مختلف در درون با یکدیگر همساز باشند و با دنیای بیرون از خود تعامل داشته باشند. در اصل امروز کار روابط عمومی ایجاد رقابت سالم و هم‌سویی و هم‌دلی، نشان دادن نقاط ضعف و قوت، هدایتگری، ارزیابی و تا جای ممکن ارائه‌ طریق است که با گذشته تفاوت زیادی دارد.
وی به نقش رسانه و روابط عمومی اشاره کرد و افزود: ظرفیت روابط عمومی و رسانه در شرایط کنونی بر کسی پوشیده نیست و میزان اثرگذاری روابط عمومی و رسانه ها بسته به نوع و حجم و نگاه و تلاشی است که انجام میدهد و آن اثرگذاری شکل می گیرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در ادامه بیان داشت: قطعا در حوزه خبر باید با شیوه های کارساز دقت بیشتری شود و اطلاع رسانی به موقع و مستمر، ارائه گزارشات تخصصی و هنرمندانه، ارائه درست اقدامات و زحمات دوستان، رفع ابهام در ذهن مردم از اتفاقاتی که شکل می گیرد و بیان پیشرفتها مولفه های اثرگذاری است که می تواند یک نقش قدرتمند به روابط عمومی در حوزه های تخصصی بدهد.
حسینی با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی در تمام جبهه ها در مقابل عظمت و ایستادگی مردم همیشه در صحنه و انقلابی دچار شکست شده اند و اقدامات خصمانه خود را معطوف تخریب خدمات و کارآیی نظام و افزایش غیرواقعی سطح توقعات شهروندان کرده اند.
وی، ارتباط گسترده و تعامل دوسویه روابط عمومی‌ها با گروه های مرجع و رسانه ها را با اهمیت دانست و خواستار ایجاد زمینه حضور و ارتباط مسوولان دستگاه‌ها با گروه های مرجع و رسانه ها شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل به نقش روابط عمومی‌ها در ورود اطلاعات به دستگاه‌ها و دریافت بازخوردها اشاره کرد و گفت: روابط عمومی کارا و موثر سعی می کند مجرای مناسبی برای ورودی مطالبات و تقاضاها به داخل ساختار اداری باشد و در کنار آن باید بتواند با استفاده از شیوه های مختلف بازخورد تصمیمات و خروجی های سیستم را به بدنه مدیریت دستگاه منتقل کند که این امر به تصحیح خطاها و تقویت تصمیمات صحیح کمک می کند و نتیجه آن در افزایش کیفیت بهره وری و رضایت مندی از عملکرد دستگاه خود را نشان می دهد
حسینی تصریح کرد: یکی از مواردی که ما را به سمت روابط عمومی مطلوب سوق می‌دهد برنامه محور بودن روابط عمومی‌ها است امروزه روابط عمومی که برنامه‌ای برای سال جاری و آینده نداشته باشد موفق نیست.
وی بیان داشت: افزایش مهارت‌ها، جریان‌سازی، تولید محتوا، تیزرها و سایر از موارد مهمی هستند که در راستای مهارت‌گرایی در روابط عمومی باید مورد استفاده قرار بگیرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل با تاکید بر اینکه هوشمندی در روابط عمومی امروزه خیلی مهم است عنوان کرد: دیدن نادیده‌ها و شنیدن ناشنیده‌ها و آنهایی که کمتر به بدنه مدیریتی نظام دسترسی دارند از مباحث مهمی است که یک مدیر و کارشناس روابط عمومی باید توجه داشته باشد.
حسینی اقدامات انجام شده دستگاهها را ستودنی دانست و گفت: کارهایی در سطح شهرستان انجام گرفته است که مسئولان شبانه روزی پیگیر آن بودند و این ناشی از همت بلند دستگاهها هست اما متاسفانه این کارها گفته نشد یا حداقل به هنگام و به جا بیان نشد.
وی در پایان تاکید کرد: معتقدم باید از ظرفیت رسانه ها حداکثر استفاده را ببریم.

1402/3/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :