مازندران جای جولان دادن مافیای برنج نیست و با متخلفین برخورد قاطع می شود


استاندار مازندران با اشاره به رونق نسبی بازار عرضه و تقاضای برنج با انعقاد تفاهم نامه خرید این محصول کشاورزی، گفت: تحرکات مرموزانه دلالان و مافیای محصولات زراعی و باغی در استان رصد و با قاطعیت با این افراد مُخل اقتصادی برخورد خواهد شد.
سیدمحمود حسینی پور اظهارداشت: یکی از مسایلی که برای محصول برنج مازندران فرایند ثابت و شناخته شده برای عرضه و توزیع وجود نداشت، نبود سامانه ارتباطات برای عرضه برنج سنتی بود البته اکنون ارتباط گیری مناسبی با مجموعه های کشوری ایجاد شده است.
وی ادامه داد: نبود این شبکه توزیع باعث شکل گیری شبکه های فساد عرضه و ایجاد مافیا شده است.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود: تمامی اعضای این شبکه فساد شناسایی و فعالیت آنها رصد شده است و برخورد کامل و قاطع انجام می دهیم.
حسینی پور گفت: اقدامات این شبکه های مافیایی منجر به اخلال در توزیع برنج شده و این افراد معدود زیاده خواه با دلالی و خرید برنج از شالیکاران به کشاورز و مصرف کننده ضرر می زنند.
وی تصریح کرد: مازندران جای جولان دادن مافیای برنج نیست و کاملا آنها تحت نظر هستند و با آنها برخورد قاطع می شود.
استاندار مازندران گفت: کمک به مدیریت بازار برنج برای بهبود وضعیت بازار و ارتقای انگیزه تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد و دولت نقش هدایت گری ‌و تصدی گری است.
حسینی پور خاطرنشان کرد: هرجایی که تشکل های مردمی بتوانند در این زمینه فعالیت نمایند از این ظرفیت استفاده خواهیم کنیم.
به گفته وی، بازار امروز هوشمند و دیجیتال است و مجموعه بروزرسانی شده می تواند در این زمینه موفق عمل کند.
نماینده عالی دولت در مازندران اضافه کرد: کمک به توسعه صادرات برنج از جمله اقدامات بعد از ارتقای کیفیت و کمیت تولید محصول است و برای این منظور کارهایی انجام شده است که از آن جمله با برداشتن ممنوعیت صادرات و صفر کردن تعرفه صادرات برنج است.
حسینی پور افزود: کمک به مدیریت توزیع برنج که در حال حاضر با بهره گیری از فروشگاههای زنجیره ای کشور قدم هایی است که انجام شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: دولت بدنبال حمایت از کشاورزان است و در موضوع آزادسازی قیمت ها برنج جز استثنا قرار گرفت.

1402/3/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :