آغاز امتحانات نهایی دانش آموزان در مازندران

رئیس اداره ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران از آغاز آزمون نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم از امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت با حضور بیش از ۳۰ هزار دانش آموز و داوطلب در استان خبر داد و گفت: این آزمون از امروز با امتحان درس تعلیمات دینی در رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و فنی و حرفه‌ای و کار و دانش روزانه (متقاضیان ایجاد سابقه) آغاز شده و تا ۲۵ خرداد ادامه خواهد داشت.
ابوالقاسم اسماعیلی ارمی افزود: آزمون نهایی پایه دوازدهم از امروز همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر آغاز شد و پیش بینی‌های لازم در حوزه‌های امتحانی دختران جهت تبریک روز دختر با اهدای هدایا و پذیرایی پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: فرآیند آغاز برگزاری آزمون‌ها از ساعت ۷ صبح است لذا احراز هویت و حضور و غیاب دانش آموزان بصورت الکترونیکی می‌باشد و لازم است دانش آموزان و داوطلبان به موقع در حوزه‌های امتحانی حاضر شوند.
رئیس اداره ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی و شخصی سازی پاسخ نامه‌ها گفت: با همکاری استاندار و فرمانداران شهرستان‌ها و مسئولان دستگاه‌ها همه اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه برای برگزاری مطلوب امتحانات نهایی در نهایت سلامت و امنیت اندیشیده شده و در این زمینه داوطلبان گرامی هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.
اسماعیلی ارمی گفت: آزمون‌ها به صورت کاملا استاندارد طراحی و منبع سوالات از کتاب درسی، به صورت مفهومی و با ضریب دشواری مناسب و استاندارد طراحی شده است.
وی به جزئیات برگزاری آزمون نهایی اشاره کرد و گفت: فرایند آزمون بطور کامل از طریق دوربین‌های مدار بسته ضبط خواهد شد و پاسخنامه‌های آزمون بعد از اسکن و بارگذاری در سامانه مربوط، توسط معلمان استان‌های دیگر تصحیح خواهند شد.
رئیس اداره ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزشی آموزش و پرورش مازندران افزود: داشتن هرگونه وسایل الکترونیکی همراه دانش آموزان تخلف محسوب شده و برابر آیین نامه تخلفات امتحانی با متخلف رفتار می‌شود.
اسماعیلی ارمی تاکید کرد: دانش آموزان و اولیاء هیچ گونه دغدغه و نگرانی نداشته و آزمون به نحو مطلوب و در کمال صحت و سلامت برگزار خواهد شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، به گفته وی امتحانات پایه ابتدایی از یکم تا ۱۰ خرداد و پایه‌های متوسطه اول و دوم از ۳۰ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد برگزار خواهد شد.

1402/2/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :