ضریب نفوذ گاز طبیعی در صنایع استان مازندران افزایش می‌یابد


مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، توسعه زیرساخت‌های گاز طبیعی را زمینه ساز رشد تولید و محرومیت‌زدایی عنوان کرد و از برنامه‌‎ریزی در جهت تحقق این مهم، خبر داد.
قاسم مایلی رستمی در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اعلام این خبر و اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در خصوص عملیاتی کردن شعار سال جدید، اظهار کرد: توسعه‌ زیرساخت‌ها و بهره‌مندی صنایع از گازطبیعی، یکی از اصلی‌ترین محرک‌های ارتقاء توان عملیاتی و به تبع آن، افزایش تولید است که در این خصوص، با تغییر نگرش در فرآیندها، درصدد افزایش ضریب نفوذ گاز طبیعی در صنایع استان می‌باشیم.
وی با بیان اینکه مجمع شرکت ملی گاز ایران، شرکت گاز استان مازندران را به ایجاد ظرفیت تبدیل سوخت‌های فسیلی با حجمی برابر 2۵ هزار مترمکعب بر ساعت در بخش صنایع موظف کرده، تصریح کرد: تقاضای استفاده از گاز طبیعی در واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل صرفه اقتصادی، سوخت پاک و قابل اطمینان برای شرکت گاز استان بسیار حائز اهمیت بوده و خوشبختانه تاکنون توانسته‌ایم با پشتکار فراوان با گازرسانی به صنایع استان، این بستر را برای اکثر آن‌ها ایجاد فراهم آوریم.
وی افزود: به منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی و در راستای کمک به اقتصاد خانواده ها در سال 1402، تعداد 1200 واحد موتورخانه بخش خانگی در استان مازندران بهینه سازی خواهد شد که با انجام این مهم، زمینه صرفه‌جویی 10 درصدی در مصرف گاز طبیعی فراهم خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در ادامه، به اقدامات توسعه‌ای شرکت گاز استان در رابطه با ایجاد زیرساخت‌های جدید گاز طبیعی و پایداری جریان گاز نیز اشاره کرد و گفت: در این ارتباط، پروژه خط تغذیه ونوش به پول و کجور، خط تغذیه دودانگه به سوادکوه و خط تغذیه امامزاده هاشم به لاریجان آمل، جهت افزایش پایداری گاز مناطق کوهستانی تعریف شده است.
مایلی رستمی با بیان این‌که از 2988 روستا‌ی مازندران که قابلیت گازرسانی دارند، ۲ هزار و 577 روستا از نعمت گاز برخوردارند، گفت: ۹6 درصد روستا‌های مازندران هم اکنون به شبکه گاز سراسری وصل هستند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، وی در پایان، مهار تورم و رشد تولید را در گرو بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و ارتقاء توان تولیدی صنایع و همدلی و همکاری تمامی خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی را در این خصوص انجام داده‌ایم؛ از این رو، در بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از فناوری های نوین، طی سال‌های اخیر، شرکت گاز استان مازندران جزو شرکت‌های پیشرو بوده است.

1402/2/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :