ضرورت تبیین و بازنگری نقش شوراهای اسلامی

معاون هماهنگی امور استان های وزارت کشور بر ایجاد نشاط اجتماعی توسط دهیاران و شوراها ضرورت تبیین و بازنگری نقش شوراها تاکید کرد.
ابوطالب شفقت در همایش تجلیل اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان آمل با اشاره به اینکه مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب می‌گذرد و در این زمینه باید به فرمایشات ایشان توجه ویژه شود، بیان کرد: بخش مهمی از توجهات رهبر معظم انقلاب به تشکل‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی در اداره کشور اختصاص دارد.
وی با تاکید بر تبیین و بازنگری در نقش شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در راستای اهداف انقلاب اسلامی تصریح کرد: باید دید این تشکل‌ها که برگرفته از بطن مردم است چگونه در آینده نظام اسلامی و جهت گیری و راهبردهای آن قرار است نقش ایفا کند.
معاون هماهنگی امور استان های وزارت کشور با تاکید بر اینکه امروز توسعه محلی در نظام توسعه‌ای کشورها نقش مهمی ایفا می‌کند از این رو از شورای شهرها و روستاها انتظار بیشتری می‌رود، تصریح کرد: امروز معتقدیم خرد علمی تخصصی در شوراها باید ارتقا یابد تا سطح فعالیت مردم پایه رشد کرده و به آنچه برای مردم ضروری است دست یابیم.
شفقت با تاکید بر اینکه دهیاران و شوراها در راستای نشاط اجتماعی گام بردارند، بیان کرد: دهیاران و شوراها حلقه بزرگ مدیریتی در کشور محسوب می‌شوند و باید در فعالیت آن بازنگری جدی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه شوراها به عنوان حلقه‌های مردمی مدیریتی می‌توانند حلقه‌های متعددی تشکیل داده و از وجود همه ظرفیت‌های مردمی برای اشاعه نشاط اجتماعی بهره گیرند، عنوان کرد: نظام اسلامی در برداشتن گام‌های بزرگ در افزایش مشارکت مردم در حکومت داری سرآمد است اما باید نظام مدیریت مشارکت محور و مردم محور یعنی مدیریت محلی توسعه یابد.
معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه در قانون مسئولیت‌های بسیاری به شوراها داده شده است و از این رو انتظار بیشتری از این بخش از مدیریت کشور می‌رود، عنوان کرد: شناخت قانون و برنامه ریزی بر اساس آن یکی از مهم‌ترین اموری است که شوراها باید به آن توجه داشته باشند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، شفقت با اشاره به اینکه شوراها باید نیازها و ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و مذهبی منطقه خود را مطالعه کرده و از دانشگاه‌ها و جوانان استفاده کنند، بیان کرد: مسئولیتی که بر عهده گرفتیم را باید با خرد علمی و تخصصی پیش برده و سبک مدیریت مردم محور را نهادینه کنیم.

1402/2/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :