اعلام ممنوعیت حمل ۵۸ قلم دارو برای حجاج

فرمانده پلیس فرودگاه‌های مازندران با اشاره به اینکه حمل ۵۸ قلم دارو که در شیوه نامه اعزام زوار حج تمتع وجود دارد، ممنوع است، گفت: به همراه داشتن داروهای خواب‌اور، آرام بخش و حاوی کدئین در کشور عربستان ممنوعیت دارد و بسیار سخت‌گیرانه برخورد می‌شود.
علی‌پور در همایش آموزش متمرکز زائران حج مازندران که در سالن سید رسول حسینی ساری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از بحث‌های مهم ممنوعیت حمل موادمخدر و روان‌گردان به کشور عربستان است، همچنین مراقبت و مواظبت از وسایل و اشیا و مدارک مسافرتی حجاج است که باید زوار گرامی به آن توجه کنند.
وی با بیان اینکه موضوع مهم دیگر تسهیل در تردد زائران است، تصریح کرد: زائران به‌عنوان سفیران نظام جمهوری اسلامی ایران در کشور عربستان هستید که باید سعی کنید بهترین رفتار و مردم بین سایر مسلمانان باشید.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های مازندران ادامه داد: امیدواریم همانند سنوات گذشته که حتی یک مورد دستگیری در عربستان نداشتیم امسال هم این امر محقق شود و همه زائران را صحیح و سلامت راهی سرزمین وحی کرده و صحیح و سلامت موقع برگشت تحویل بگیریم.
علی‌پور با تاکید بر اینکه براساس قانون عربستان حمل ۵۸ قلم دارو که در شیوه نامه اعزام حجاج وجود دارد، ممنوع است، خاطرنشان کرد: علاوه بر آنها داروهای خواب‌آور، آرام بخش و حاوی کدئین نیز در کشور عربستان ممنوعیت دارد و بسیار سخت‌گیرانه برخورد می‌شود.
وی اضافه کرد: در بحث دارویی بیماران خاص مثل بیماران قلبی، سرطانی، دیابتی و سایر هیچ گونه دلهره و نگرانی از به همراه داشتن داروهای خود برای ایام حج نداشته باشند، با همراه داشتن نسخه پزشک معتمد حج و زیارت در فرودگاه مستقر است و داروها را تطبیق می‌دهد. فرمانده پلیس فرودگاه‌‌های مازندران با اعلام اینکه ممنوعیت و محدودیتی برای داروهای بیماران خاص وجود ندارد، اظهار کرد: تاکیدمان روی موادمخدر، داروهای روان‌گردان، داروهای کدئین دار است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، علی‌پور گفت: تمام تلاش ما رضایت‌مندی صد در صدی زائران است و تمام اهتمام خود را در این مسیر بکار می‌گیریم.

1402/2/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :