۱۲۳ واحد از تملک بانک ها در یکسال اخیر خارج و به چرخه تولید بازگشتند


معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران با بیان اینکه ۸۰ طرح بزرگ اقتصادی در مازندران شناسایی شد، گفت: در سال گذشته و در سایه تعامل و همکاری مسئولان دستگاه های اجرایی، از ۱۹۲ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان که در تملک بانک ها بودند، ۱۳۲ واحد از تملک بانک ها خارج شدند و به چرخه تولید بازگشتند. ‎
حسن خیریانپور در جلسه کارگروه اشتغال استان، حجم سرمایه گذاری در این طرح ها را ۱۸۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: مسئولان دستگاه های اجرایی باید با رفع موانع موجود، زمینه اجرایی و عملیاتی کردن این طرح ها را در مازندران را فراهم کنند.
وی کمبود زمین در مازندران را از بزرگترین مشکل در اجرای طرح های مختلف اقتصادی عنوان کرد و افزود: باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی علاوه بر رفع مشکلات فراروی، زمینه جلب و جذب بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح های بزرگ اقتصادی در مازندران بدون اینکه از تسهیلات دولتی استفاده کنند، تنها از طریق آورده شخصی خود حاضر به سرمایه گذاری در این استان هستند.
خیریانپور بیان کرد: طرح احداث تله کابین و هتل چهار ستاره در کلاردشت با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و با اشتغالزایی یکهزار و ۲۰۰ نفر یکی از چند طرح بزرگ اقتصادی است که با وجود داشتن موافقت اصولی و دیگر مجوزهای لازم، تنها به علت مشکل زمین، عملیاتی و اجرایی نشده است.
وی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان خواست با تفاهم، تعامل و همکاری بیشتر، مشکلات سرمایه گذاران بخص خصوصی را رفع کنند.

1402/2/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :