۳۰ درصد مراتع مازندران با تنش شدید آبی روبرو هستند


مسئول امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کاهش بارندگی گفت: ۳۰ درصد مراتع استان با تنش شدیدی آبی روبرو هستند.
حجت اللله شعبانی در جلسه هماهنگی مدیریت چرای دام در مراتع افزود: عشایر ما نقش بسزایی در تولید دارند و بایستی دستگاه‌های مختلف پای کار بیایند و از آن‌ها حمایت شود.
وی خاطرنشان کرد: ما ۳۰ درصد کاهش نزولات داشتیم و ۳۰ درصد مراتع ما با تنش آبی شدیدی مواجه هستند و باید مدیریت منابع آبی در این مناطق صورت گیرد.
مسئول امور عشایری جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: در گذشته خود عشایر، قرق‌بان داشتند و از ورود دام‌های سرگردان به مراتع جلوگیری می‌کردند و امروز باید مردم را به میدان بیاوریم و این فرهنگ را احیا کنیم.
شعبانی گفت: باید از کوچ زودهنگام جلوگیری شود و این نیازمند هماهنگی با سایر استان‌های همجوار است تا به یک هم افزایی مطلوب دست یابیم.
مسئول امور عشایری جهادکشاورزی مازندران وی تصریح کرد: تشکیل گشت‌های سیار هلال احمر در محدوده کوچ عشایر جهت انتقال در زمان بروز حوادث بسیار ضروری است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، مسئول امور عشایری جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد: در بحث قرق شکنی پیشنهاد می‌کنیم که به صورت جشنواره برگزار شود و توانمندی‌های عشایر را به جامعه بشناسانیم.

1402/2/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :