آمار جمعیت تحصیل‌کرده بیکار در مازندران زیاد است

استاندار مازندران با اشاره به آمار بالای جمعیت بدون انگیزه و تحصیلکرده بیکار در این استان خواستار هدایت جوانان به سمت کار و تولید شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، سید محمود حسینی پور در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان شماره جمعیت بدون انگیزه در مازندران را بالا دانست و خواستار هدایت جوانان به سمت کار تولید شد.
وی نقش آموزش و پرورش را در این راستا بسیار مهم بیان کرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نقش اهمیت آموزش و پرورش معلمان تصریح کرد: واکاوی سخنان مقام معظم رهبری با برش‌های استانی بهتر جواب می‌دهد و آموزش و پرورش باید افق ۲۰ ساله مازندران را با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی ترسیم و بررسی کند.
استاندار مازندران سیاست زدگی را از جمله آفت‌های آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: متأسفانه اجازه ندادیم تا تا معلمان بر اساس چارچوب‌های فکری نسبت به تربیت نیروی انسانی ماهر اقدام کنند در حالی که کشور امروز نیازمند جوانان تحصیل کرده دارد و باید به آن تکیه شود. حسینی پور تعداد جوانان تحصیل‌کرده بیکار را در استان بالا دانست و گفت: متأسفانه این جوانان به دنبال شغل‌های اداری هستند و باید آنها را به سمت کار تولید سوق داد.
وی با اظهار اینکه که آموزش و پرورش باید به عنوان مهمترین تغییر و مؤلفه در استان تبدیل شود، افزود: توسعه جامعه با آموزش و پرورش گره خورده است و برای رسیدن به توسعه پایدار باید سرمایه گذاری بیشتری در عرصه تعلیم و تربیت داشته باشیم.

به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، استاندار مازندران تاکید کرد برای توسعه پایدار نیازمند تحول بزرگ آموزش و پرورش هستیم، گفت: امروزه نیز آموزش و پرورش در بسیاری از شاخص‌ها اثرگذار و مطلوب عمل کرده است.

1402/2/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود