مهار آب‌های سطحی در مازندران پایین است/کاهش میزان بارندگی


نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اشاره به پایین بودن مهار آبهای سطحی در استان گفت: میزان مهار آب های سطحی در استان ۱۲ درصد است.
ولی‌اله فرزانه در همایش روز شوراهای مازندران با اشاره به اهمیت موضوع شوراها اظهار داشت: یکی از فلسفه‌های تشکیل شورا این است که کشور با خرد جمعی هدایت شود و شما از کف مشکلات مردم غافل نشوید.
وی افزود: فراز و نشیب‌هایی در کشور وجود دارد اما با وجود شوراها می‌توان به پیگیری دغدغه‌های مردم پرداخت.
نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد تصریح کرد: تا نظام اداری اصلاح نشود، نمی‌توان به آن به‌عنوان بسته اداری منسجم نگاه کنیم.
فرزانه ادامه داد: هدف تشکیل شوراها این است که نظام برنامه‌ریزی از پایین به بالا باشد؛ مشکلات از پایین باید به بالا توسط شوراها انتقال داده شود که متأسفانه کم انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: کف مشکلات مردم یعنی شورای روستا به شهرستان و استان و به کشور اطلاع دهند تا پیگیری و رفع شود.
نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد تاکید کرد: یکی از مشکلات مهم ما در مازندران بحث برنج است ما به‌عنوان نماینده تحت فشار هستیم و آن را در مجلس انعکاس دادیم و صنایع آب‌بر مثل کاشی و سرامیک باید در یزد شکل گیرد اما امروز در مازندران میزان باران ۵۰۰ میلی متری را شاهد هستیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، فرزانه در مجلس شورای اسلامی افزود: مهار آب سطحی در کشور ۴۴ درصد اما در مازندران ۱۲ درصد بوده که ۲ درصد آن مربوط به آب‌بندان‌ها است.

1402/2/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :