شهر امامزاده عبدالله(ع)، به عنوان شهر نمونه فرهنگی سال ۱۴۰۱ انتخاب شد


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان آمل گفت: شهر امامزاده عبدالله شهرستان آمل به عنوان شهر نمونه فرهنگی سال ۱۴۰۱ انتخاب شد.
رضا کسب‌ور، گفت: اجرای برنامه های گوناگون فرهنگی، هنری و مذهبی در سال ۱۴۰۱ نقش به سزایی در انتخاب شهر امامزاده عبدالله شهرستان آمل به عنوان شهر نمونه فرهنگی داشته است.
وی افزود: از جمله محورهای انتخاب شهر نمونه فرهنگی توجه ویژه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان آمل، تصریح کرد: رونمایی از مجموعه کتاب های آمل شناسی آثار رشید محمدی لیتکوهی، نشست کتابخوان با آموزگاران و دانش آموزان، دانشجویان دانشگاه توحید، برپایی نمایشگاه کتاب، نواختن زنگ کتاب، بازدید های عمومی مدارس و مهدهای کودک و دانشگاه ها از کتابخانه عمومی، نشست کتابخوان جوان، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و پرچم ایران، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، تجلیل از شش برگزیده جشنواره رضوی شهر امام زاده عبدالله، معرفی کتاب در طول سال به مناسبت های گوناگون مانند هفته کتاب و کتابخوانی از جمله عوامل موثر در انتخاب شهر امام زاده عبدالله به عنوان شهر نمونه فرهنگی سال ۱۴۰۱ است.
کسب‌ور با اشاره به زیرساخت های فرهنگی و هنری این شهر، از جمله شش کانون فرهنگی و هنری مساجد، یک کتابخانه عمومی، و دو چاپخانه خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، راه اندازی خانه فرهنگ در شهرامام زاده عبدالله از جمله برنامه های اداره فرهنگ و ارشاداسلامی آمل برای این شهر است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل،وی ضمن تبریک به دست اندرکاران شهر امام زاده عبدالله و مردم فرهنگ دوست این شهر اظهار کرد: توسعه به زیر ساخت های فرهنگی و هنری، به ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد در روستاها از اولویت های اداره فرهنگ و ارشاداسلامی است.

1402/2/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :