کشت مکانیزه برنج در ۳۷ هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از کشت مکانیزه برنج در ۳۷ هزار هکتار از شالیزار‌های استان خبر داد.
حسن عنایتی کلیجی با بیان اینکه ۲۰۴ هزار هکتار اراضی شالیزاری استان تاکنون شخم و شیار و ۲۰۱ هزار هکتار خزانه‌گیری شده، گفت: کشت مکانیزه برنج در ۳۷ هزار و ۱۴۵ هکتار از شالیزار‌های استان تا پایان دهه اول اردیبهشت ماه امسال انجام شد.
وی با اشاره به فعالیت ۱۷۸ بانک نشاء برنج در استان، افزود: کشت برنج در ۶۳ هزار و ۵۹۵ هکتار از شالیزار‌های استان تاکنون انجام شد که ۳۷ هزار و ۱۴۵ هکتار آن به طور مکانیزه و مابقی به روش سنتی بوده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشت ارقام محلی برنج در ۵۹ هزار و ۴۲۵ هکتار و ارقام پرمحصول در ۴ هزار و ۱۷۰ هکتار از شالیزار‌های استان تاکنون انجام شده است.
عنایتی کلیجی با بیان اینکه در حال حاضر بیمه زراعت برنج در ۴ هزار و ۷۲۱ هکتار از شالیزارهای استان انجام شده است، گفت: ۳ هزار و ۱۸۰ تن بذر برنج شامل ۲۹۰ تن بذر گواهی شده برنج و ۲۸۹۰ تن بذر اصلاح شده خودمصرفی به کشاورزان استان توزیع و ۲۷۴ مورد آزمون خاک انجام شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی سطح ذخیره سازی آب سد‌های استان را ۱۵۵ میلیون مترمکعب و آببندان‌ها را ۲۴۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

1402/2/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :