خدمات‌رسانی به ۱۵۷ هزار مازندرانی در مراکز مشاوره بهزیستی

مدیرکل بهزیستی مازندران مطرح کرد؛
خدمات‌رسانی به ۱۵۷ هزار مازندرانی در مراکز مشاوره بهزیستی
مدیرکل بهزیستی مازندران از فعالیت ۲۱۱ مرکز مشاوره غیردولتی حضوری در استان خبر داد و گفت: سال قبل ۱۵۷ هزار نفر در این مراکز خدمات رسانی شدند.
فریبا بریمانی ضمن تبریک روز روانشناس و مشاوره گفت: روانشناسان و مشاوران به عنوان مدافعان سلامت روان، نقش ویژه ای در حوزه سلامت اجتماعی دارند که این مسئله نشان دهنده جایگاه ارزشمند آنان است.
وی با بیان اینکه سلامت شامل هفت بعد جسمی، روانی، اجتماعی، معنوی، عاطفی، فرهنگی و شغلی است، افزود: در جوامع امروزی سلامت روان به عنوان ارزشمندترین سرمایه انسانی و اجتماعی، پشتوانه‌ای ملی و از همه مهم‌تر، شاخص‌های توسعه یافتگی پذیرفته شده است و انسان سالم نیز، به عنوان محور و خط مشی توسعه پایدار تلقی می‌گردد.
مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۷۶ هزار نفر از سراسر استان با خط ۱۴۸۰ (مشاوره تلفنی- صدای مشاور) تماس گرفتند، خاطر نشان کرد: خط ۱۴۸۰ جهت برطرف نمودن مشکلات روانشناختی در زمینه‌های فردی، خانواده، کودک و نوجوان، تحصیلی، شغلی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره طلاق، توانایی تصمیم گیری صحیح و مناسب و همچنین تقویت مهارت‌های زندگی و مهارت‌های بین فردی به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد.
بریمانی با بیان اینکه در استان مازندران ۲۱۱ مرکز مشاوره غیردولتی حضوری فعالیت می‌کنند، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۵۷ هزار نفر با مراجعه به مراکز مشاوره و خدمات رواشناختی در سه سطح عمومی، تخصصی و سلامت روان محلی در زمینه‌های فردی و گروهی، خانواده، تربیتی، تحصیلی، مداخلات روانشناختی در بحران‌های فردی و خانوادگی، خدمات آموزشی در حوزه سلامت، خدمات آموزش در حوزه‌های مهارت زندگی و پیش از ازدواج، خدمات تخصصی در حوزه‌های طلاق و ارتقا سطح سلامت روان فردی، خدمات لازم را دریافت کردند.
وی به آموزش پیش از ازدواج نیز اشاره کرد و افزود: با هدف ارتقا توانمندی‌های فردی در انتخاب همسر و تشکیل خانواده موفق، ارتقا احساس رضایت از زندگی خانوادگی و ارتقا مهارت‌ها در جهت تقویت و ثبات خانواده، ۸۸ هزار نفر از جوانان در آستانه ازدواج، سال گذشته در کارگاه‌ها و جلسات آموزشی شرکت کردند و بیش از ۱۷۴ هزار نفر در برنامه آموزش زندگی خانواده با هدف افزایش رضایتمندی و افزایش پایداری خانواده خدمات لازم را دریافت نموده‌اند.
بریمانی گفت: در راستای اجرای طرح بهبود در روابط زوجین با هدف کمک به ازدواج آگاهانه و تحکیم روابط خانواده به ۶۵۸ نفر خدمات مشاوره‌ای و ۷۴۰۸ نفر آموزش ارائه شد.
به گزارش خبرنگار صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی به مشاوره طلاق در مراکز بهزیستی نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته تعداد، ۱۳۱۹۸ زوج در مراکز مشاوره خدمات مشاوره‌ای دریافت کردند و از این تعداد پرونده بیش از ۲۴ درصد منجر به سازش شده است که عمده ترین دلایل طلاق عدم مسئولیت پذیری، بی توجهی، کمبود مهارت‌های زندگی، اعتیاد، خیانت و سو ظن، خشونت و دخالت اطرافیان بوده است.

1402/2/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :