معضل اصلی جامعه کارگری دستمزد است


رئیس خانه کارگر مازندران گفت: امسال معضل اصلی جامعه کارگری دستمزد است و براساس قانون امسال حقوق افزایش پیدا نکرد.
نصرالله دریابیگی با اشاره به آغاز هفته کارگر گفت: به منظور تجلیل از قشر زحمتکش جامعه کارگری و بازنشستگان مراسم‌های مختلفی در استان اجرا خواهد شد که از جمله می‌توان به دیدار با استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و برگزاری همایش بزرگی در یازدهم اردیبهشت ماه اشاره کرد.
وی افزود: امسال معضل اصلی جامعه کارگری دستمزد است و تیم اقتصادی دولت باید این مسئله را درک کند که براساس قانون امسال حقوق افزایش پیدا نکرد.
رئیس خانه کارگر استان همچنین با اشاره به اعلام افزایش حقوق کارگران در سال جاری گفت: این افزایش مورد تایید نیست، سبد هزینه به گفته خود مسئولان ۱۳ میلیون تومان است در حالیکه حقوق یک کارگر حدود هفت و نیم میلیون تومان است که زیر خط فقر است.
دریابیگی با بیان اینکه حقوق امسال کارگران و بازنشستگان رهگشای ۱۰ روز مشکلات کارگران و بازنشستگان است، از تنظیم شکواییه ای علیه شورای عالی کار خبر داد و گفت: از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر این مسئله خواهیم بود.
وی تصریح کرد: متاسفانه بازنشستگان مازندران که بیش از ۱۲۰ هزار نفر می باشند امروز چشم انتظار مصوبه شورای عالی کار هستند.
مسئله دیگری که دریابیگی به آن اشاره کرد مشکلات درمانی است و متاسفانه علی رغم تلاش مسئولان جوابگوی نیاز بیمه شدگان و بازنشستگان نیست، بیش از نیمی از جمعیت مازندران بیمه شده تامین اجتماعی نیستند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی ادامه داد: امیدواریم که هفته کارگر امسال با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب یعنی سال مهار تورم و رشد تولید، مسئولان به گونه ای کار کنند که در تحقق شعار سال امنیت برای قشر زحمتکش کارگر ایجاد شود.

1402/2/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :