رایزنی برای اتمام ۲۰۹ پروژه نیمه‌تمام گردشگری در مازندران

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد:
رایزنی برای اتمام ۲۰۹ پروژه نیمه‌تمام گردشگری در مازندران
مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: برای اتمام ۲۰۹ پروژه نیمه‌تمام گردشگری در استان با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رایزنی شده است و با اعلام مشارکت وزارت متبوع، قرار است یک تیم از تهران به مازندران دعوت شوند.
صادق برزگر در جلسه شورای اداری اداره‌کل در آمل با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ها و داده‌های شهرستان‌ها استفاده شود، اظهار کرد: در حوزه گردشگری باید پروژه‌های بومگردی و تاسیسات گردشگری تعریف شود.
وی با بیان اینکه مدیران شهرستان باید با فرمانداران برای ارائه مطالبه و اعتبار برای توسعه شهرستان به تعامل برسند، افزود: باید از هم اکنون مدیران شهرستان‌ها برای مطالبه‌گیری برنامه ریزی کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران به رعایت عدالت در بحث رفاهی بین همه همکاران تاکید کرد.
برزگر با اشاره به ۲۰۹ پروژه نیمه تمام سرمایه‌گذاری در استان، گفت: برای اتمام این پروژه‌ها رایزنی با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت گرفت که حاضر به مشارکت شدند و قرار است یک تیم از تهران به مازندران دعوت شوند.
وی به تعامل با دانشگاه‌های استان اشاره کرد و افزود: باید برای توسعه و چشم‌انداز میراث‌فرهنگی، گردشگری و سرمایه‌گذاری با دانشگاه‌ها و سرمایه‌گذاران تعامل پیدا کنیم.
ادامه داد: متاسفانه نگاه فرمانداران و مدیران گردشگری سنتی و کلاسیک است که باید تغییر کند.
برزگر به سامانه ثبت اشتغال در استان اشاره و تصریح کرد: انتظار است شهرستان‌ها از هم اکنون بحث اشتغال را در دستور کار قرار دهند.
وی ادامه داد: در سامانه رصد جویبار جزو شهرستان‌هایی بود که بالاترین آمار را داشته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه نگاه گردشگران و مسافران به اداره‌کل میراث‌فرهنگی است که باید برای خدمات‌رسانی بهتر به آنها برنامه‌ریزی‌های مطلوب صورت گیرد، گفت: همه باید برای ارائه خدمات مطلوب با یک چشم‌انداز و برنامه‌ریزی مدون گام برداریم.
به‌گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از میراث‌آریا، برزگر خاطرنشان کرد: باید از انجمن‌ها و دوستداران میراث‌فرهنگی و گردشگری که علاقه‌مند هستند که به‌واسطه پشتوانه اجتماعی آنها به شهرستان‌ها برای دریافت مطالبات کمک بگیرید و از آنها دعوت به همکاری شود.
وی با تاکید بر اینکه باید در هر روستا پنج بوم‌گردی راه‌اندازی شود، گفت: باید مزیت‌های بوم‌گردی همچون اقتصادی، درآمدزایی و اشتغال به روستاییان آموزش دهند تا این آمار از لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: باید برای تسریع و کاهش مدت زمان طی شدن روند پروژه‌های که در مرحله موافقت اصولی قرار گرفته‌اند، تلاش شود.

برزگر به طرح دریا با توجه به فصل بهار و تابستان اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با جدیت طرح دریا در سواحل استان در دستور کار قرار گیرد.

1402/1/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :