آمل میزبان پانزدهمین همایش استانی کتابت وحی شد

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل:
آمل میزبان پانزدهمین همایش استانی کتابت وحی شد
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل، از برگزاری پانزدهمین همایش استانی کتابت وحی با حضور خوشنویسان ممتاز وفوق ممتاز مازندرانی روز سه شنبه ۲۹ فروردین مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان دراین شهرستان خبر داد.
رضا کسب‌ور گفت: در پانزدهمین همایش استانی کتابت وحی ۱۱۰ خوشنویس مطرح و برتر مازندران در مجتمع فرهنگی وهنری ولی عصر(عج) اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل سوره‌های مبارکه قرآن کریم را به رشته تحریر در می‌آورند.
وی، با بیان اینکه دردوره پانزدهم همایش استانی کتابت وحی درآمل با نگاهی نو و تفاوت‌هایی در روند برگزاری آن ایجاد شده است، افزود: در همایش‌های قبلی کتابت وحی درآمل، یک آیه یا یک سوره توسط هر خوشنویس کتابت می شد، اما در همایش امسال یک سوره را پنج خوشنویس با خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ می‌نگارند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، هدف از این نگاه نو را تبدیل تلاش‌های استادان خوشنویسی به اثری ماندگار و پخش آن در کشور به عنوان اثری هنری در تراز ملی بیان کرد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایسنا، کسب‌ور اضافه کرد: دراین همایش استانی که با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران وشهرستان آمل، شورای اسلامی شهر وشهرداری آمل، اداره اوقاف وامورخیریه و حامیان مالی بخش خصوصی همکاری دارند، از اثرخوشنویسی شده ” رضا مرعشی” هنرمند خوشنویس آملی که فرمان ارزشمند امام علی(ع) به مالک اشتر را به قلم ریز به رشته تحریر درآورده است، رونمایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای مهم همایش‌های استانی کتابت وحی درشهرستان آمل در۱۴ دوره گذشته، رونمایی از چندین اثرقرآنی کتابت شده به خطوط مختلف اسلامی توسط خوشنویسان برتراستانی بوده است.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل ابرازامیدواری کرد، همه تلاش‌های درحال انجام در برگزاری همایش استانی کتابت وحی درشهرستان آمل، قرار گرفتن این همایش در تقویم سالانه و رویدادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

1402/1/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :