مشکل تامین سوخت بخش کشاورزی نداریم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری اعلام کرد:
مشکل تامین سوخت بخش کشاورزی نداریم
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری از ذخیره سازی کافی سوخت بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: توزیع مطلوب سوخت با همکاری کشاورزان در ثبت نام به موقع در سدف سامانه درخواست فرآورده های نفتی تا پایان فصل کشاورزی ادامه خواهد داشت.
سبحان رجب‌پور اذعان کرد: در سال ۱۴۰۱ در بخش کشاورزی مقدار مصرف نفت سفید حدود ۴/۱۶۷ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد افزایش مشاهده می شود .
وی ادامه داد: این افزایش به دلیل شرایط آب و هوایی ، بارندگی های کم و استفاده از موتور پمپ های سوخت مایع در چاههای آب و برقدار نبودن بسیاری از چاههای کشاورزی است .
این مسئول افزود: نفت سفید مصرف شده در سال ۱۴۰۰ در بخش کشاورزی ۲/۵۴۲ میلیون لیتر بود .
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، رجب پور توضیح داد : در این مدت با توجه به مقدار ۷۷/۵۴۹ میلیون لیتر مصرف نفتگاز در سال ۱۴۰۰ و مقدار ۸۷/۶۴۱ میلیون لیتر مصرف این فرآورده در سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش مصرف به دنبال داشته است . دلیل رشد مصرف افزایش سطح زیر کشت و مراجعه به موقع کشاورزان برای دریافت سوخت می باشد .
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت: با توجه به افزایش مصرف نفت سفید و نفتگاز در مجموع در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۵ درصد افزایش مصرف در بخش کشاورزی به ثبت رسیده است .
رجب پور در ارتباط با آندسته از چاه‌های کشاورزی استان که فاقد مجوز است توضیحاتی دادند و تاکید کرد: تحویل سوخت به چاههای آب کشاورزی در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ منوط به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد و موتور پمپها با تائید آب منطقه ای یا امور آب و سپس جهاد کشاورزی در سامانه درخواست فرآورده های نفتی سدف می باشد .
وی تاکید کرد: به اندازه کافی سوخت بخش کشاورزی در انبارهای شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری ذخیره شده است و مشکلی در تامین و توزیع آن وجود ندارد .

1402/1/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :