مشارکت مازندرانیها در اهداء خون


مازندرانی‌ها پارسال ۱۳۴ هزار واحد خون اهدا کردند
مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: ۱۶۳ هزارو ۴۱۴ نفر از هم استانی‌ها پارسال به مراکز اهدای خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد مراجعه ۱۳۴ هزارو ۱۰۲ نفر شرایط اهدای خون داشتند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، دکترعبداله محمدی فیروزجایی افزود: با حمایت هم استانی‌های نوعدوست و اهداکنندگان همیشه همراه، اداره کل انتقال خون مازندران در سال ۱۴۰۱ موفق شد ۲۰۸ هزار و ۸۳۱ واحد خون و فرآورده‌های خونی را بین مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان توزیع کند.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع اهداکنندگان خون، ۸۱ هزار و ۳۰۶ نفر مستمر، ۳۸ هزار و ۸۹۷ نفر با سابقه و ۱۳ هزار و ۸۹۹ نفر نیز اهداکننده خون بار اولی بودند.
مدیرکل انتقال خون مازندران با تاکید بر اینکه نیاز به خون مستمر و همیشگی است و فرآورد‌های خونی قابلیت ماندگاری بمدت طولانی ندارند، از هم استانی‌ها خواست تا در امر خیرخواهانه و نوعدوستانه اهدای خون، مشارکت جدی داشته باشند.
دکتر محمدی فیروزجایی به فعالیت پایگاه‌های انتقال خون مازندران در ماه رمضان و همچنین نیاز به همه گروه‌های خونی در استان اشاره کرد و گفت: پنج پایگاه ساری، بابل، آمل، تنکابن و بهشهر صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ و شب‌ها پس از افطار از ۲۰ تا ۲۴، مرکز ثابت خونگیری قائم شهر فقط شب‌ها ۲۰ تا ۲۴ آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون است.

وی تصریح کرد: سه پایگاه انتقال خون در چالوس، نور و رامسر شنبه تا پنج شنبه در شیفت صبح از ساعت ۸ تا ۱۳ و گلوگاه نیز روز‌های شنبه و چهارشنبه در همین ساعت فعال و آماده ارائه خدمت به اهداکنندگان خون است.

1402/1/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :