روانه شدن نخستین صید پرورش ماهی قزل آلا دراستخرهای شالیزاری از آمل

با حضور فرماندار آمل و مدیرکل شیلات مازندران صورت گرفت:
روانه شدن نخستین صید پرورش ماهی قزل آلا دراستخرهای شالیزاری از آمل
نخستین صید ماهی قزل آلا پرورش یافته در استخرهای شالیزاری که طرح آن برای نخستین بار در یکی از شالیزارهای روستای “رستمداری” از توابع بخش دابودشت شهرستان آمل اجرایی شده بود، روانه بازارمصرف شد. ‎
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در آیین نمادین صید ماهی قزل آلا در قفس که در استخرهای خاکی و شالیزاری در مزرعه “سیدحسین دریاباری” در روستای رستمداری شهرستان آمل و با حضور قاسم کریم زاده مدیرکل شیلات مازندران، سید رحیم بخشی مدیرکل دفتر هماهنگی امورسرمایه گذاری واشتغال استانداری و سیدعباس حسینی فرماندارویژه شهرستان آمل برگزار شد؛ گفت: طرح ابتکاری پرورش ماهی در قفس در استخرهای خاکی و شالیزارها برای نخستین بار به همت یک تولید کننده آملی اجرایی شد و این طرح برای افزایش بهره‌وری در شالیزارهایی که امکان کشت دوم برنج را به علت شرایط خاص آب ماندگی ندارند، بسیار ایده ال است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آمل، سیدعباس حسینی افزود: در راستای حمایت از این تولید کننده وایجاد طرح‌های جدید سرمایه گذاری و توسعه‌ای دراین مزرعه، تسهیلات ویژه حمایتی درکمیته برنامه ریزی واشتغال شهرستان بررسی وپرداخت خواهد شد.
وی به جایگاه ویژه شهرستان آمل درتولید انواع آبزیان سرد وگرم آبی دراین شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان آمل با دارا بودن ۲۳۷ مزرعه پرورش ماهی و تولید سالانه ۶ هزار و۵۰۰ تن انواع ماهیان سرد وگرم آبی رتبه نخست هم تعداد مزارع پرورشی و تولید ماهیان را در اختیار دارد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل ابرازامیدواری کرد: درحال حاضر شهرستان آمل درتولید مزارع پرورش ماهی تا حدود زیادی به اشباع رسیده و انتظار است که متقاضیان ورود به صنعت آبزی پروری در شهرستان به دنبال طرح‌های ابتکاری با بهره‌ وری مطلوب بروند.

1402/1/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :