شرکت ۲ هزار دانش آموز در نخستین جشنواره نوجوان مازنی

مدیر اجرایی جشنواره نوجوان مازنی:
شرکت ۲ هزار دانش آموز در نخستین جشنواره نوجوان مازنی
مدیر اجرایی نخستین جشنواره نوجوان مازنی در حاشیه داوری بخش مجری گری این جشنواره با اشاره به ارتقای کیفی آثار ارسالی به این جشنواره گفت: در مجموع حدود ۲ هزار دانش آموز در این جشنواره شرکت کردند که در بخش شعر و دکلمه ۵۴۱ اثر، در نقالی، قصه گویی و خاطره گویی ۲۳۰ اثر، در مجریگری ۱۰۹ اثر و در سرود گروهی ۵۷ اثر ارسال شد.
به گزارش صبح آمل نیوز مهیار کمانگری با بیان اینکه امروز فرهنگ زبان مازندرانی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت است، عنوان کرد: هنرمندان بهترین بستر برای تعالی فرهنگ هستند، آنچه در این برنامه اجرا می شود ریشه در فرهنگ تاریخ و مناسبت های مذهبی ما دارد که متاسفانه نسل نوجوان ما از آن فاصله گرفته بود.
وی ادامه داد: این چنین برنامه هایی نشان داد که میتوان علاقه و کنجکاوی در این نسل ایجاد کرد و باهنر نسل نوجوان راهم به سمت فرهنگ و زبان مازندرانی که ریشه و هویت ماست، سوق داد.
مدیر اجرایی جشنواره نوجوان مازنی از اهداف این برنامه خاطرنشان کرد: قرار گرفتن فرهنگ و زبان مازندرانی در سبک زندگی مردم که این روزها به دست فراموشی سپرده شده است، اصلی ترین اولویت این برنامه بوده است.
کمانگری حمایت از هنرمندان را حمایت از تمامی داشته های فرهنگ و هویت مان خواند و اظهار کرد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با برگزاری این جشنواره که نخستین بار در این استان برگزار شده است در کنار اینکه استعدادهای زیادی کشف خواهد شد، فرهنگ و زبان مازنی در نسل نوجوان ترویج داده خواهد شد، برخی از افراد شرکت کننده این جشنواره عنوان کرده بودند که برای اولین بار در حوزه شعر یا نقالی به زبان مازنی اجرا می کنند و این نشانه امید بخشی برای ما بوده است.
وی تصریح کرد: در بخش اجرا 109 اثر ارسال کردند که از این تعداد سی و دو اثر به مرحله دوم داوری انتخاب شدند و در دو روز داوری حضوری توسط داوران؛ داوود فلاح، مجری و گوینده صداو سیما، امدادی مجری و بازیگر تئاتر، فاطمه شفیع زاده مجری در اداره ارشاد اسلامی آمل برگزار شد .‌
کمانگری در پایان با تشکر از مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران و اموزش و پرورش استان، بیان کرد: اختتامیه این جشنواره 7 اردیبهشت در محموداباد خواهد بود.

1402/1/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود