اصناف سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند

رئیس اتاق اصناف آمل:
اصناف سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند
رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل از اصناف به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی نام برد و گفت: اصناف سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند که به صورت شبانه روزی پای کار مردم و بازار ایستادند.
به گزارش صبح آمل نیوز، امیر حسین حمزه نوا در جشن بزرگ خانواده بزرگ اتاق اصناف این شهرستان اظهار داشت: در ایام اغتشاشات و اعتصابات که در سطح کشور اتفاق افتاد و نیروهای معاند سعی داشتند تا ناامنی را به سطح کشور بکشانند بازاریان و اصناف شریف شهرستان آمل همراهی نکردند تا این فتنه از بین برود و با حضور موثر خود این شهر را به امن ترین شهر استان مازندران تبدیل کردند.
وی به نقش موثر اصناف در شکل گیری نظام اشاره کرد و افزود: در زمان انقلاب اسلامی هم بازاریان و اصناف نقش زیادی در جنبش های انقلابی داشته و تاثیر گذار ترین قشر در پیروزی انقلاب بودند و به گفته امام راحل اصناف بازوی انقلاب هستند و نباید نقش مهم آنان را در این حرکتها نادیده گرفت.
رییس اتاق اصناف شهرستان امل خاطرنشان کرد: بسیاری از اصناف و بازاریان و روسای اتحادیه ها از خانواده‌های شهدا هستند و تاکنون پای انقلاب ایستادند.
حمزه نوا از برگزاری یادواره شهدای اصناف شهرستان در آمل خبر داد و گفت: اصناف همیشه و در تمام مراحل شکل گیری انقلاب اسلامی پشتیبان محکمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند و بیش از ۷۰ شهید گرانقدر نیز داریم که در آینده یادواره شهدای اصناف شهرستان امل برگزار خواهد شد.
وی در ادامه به عملکرد یکساله اتاق اصناف شهرستان امل اشاره کرد و افزود: در سال ۱۴۰۱ حدود دو هزار و ۵۲۷ پروانه کسب صنفی برای متقاضیان صادر گردید و هزار و ۵۱۵ تمدید پروانه کسب نیز برای صاحبان مشاغل در سطح شهرستان داشتیم.
رییس اتاق اصناف شهرستان آمل، مکاتبات اداری را هزار و ۶۴۳ مورد عنوان کرد و گفت: حدود چهار هزار و ۲۶۷ نفر در کلاس‌های آموزشی احکام تجارت و کار شرکت کردند که در ۶۲ دوره انجام شد.
حمزه نوا همچنین اظهار داشت: حدود دو هزار و ۹۰۰ ثبت رصد اشتغال در سامانه سطح شهرستان انجام شده است.
وی مجموع بازرسی‌های انجام شده را ده هزار ۶۵۰ مورد عنوان کرد و گفت: از مجموع ۴۰۲ پرونده‌ ارسالی به تعزیرات حکومتی، ۴۳۴ مورد شکایات مردمی واصله که ۲۲۷ عنوان کتبی، ۱۴۹ شکایات حضوری و ۶۷ تلفنی بوده است.
رییس اتاق اصناف شهرستان آمل، بیان داشت: سه هزار و ۴۲۵ اخطاریه صادره به واحدهای کسبی(تغییر مکان، صدور، تمدید پروانه کسب) صورت گرفته است.
حمزه نوا تصریح کرد: بیش از ۵۲ مورد گشت‌های مشترک با ادارات و نهادها با همراهی اداره تعزیرات حکومتی و جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای مختلف انجام شده است.
وی در پایان گفت: در حوزه روابط عمومی یکپارچه‌سازی حوزه اطلاع‌رسانی و گزارشات اتحادیه با اصناف، راه‌اندازی وب سایت رسمی و راه اندازی نشریه داخلی، اختصاص بیلبورد تبلیغاتی برای اتاق اصناف با همکاری شهرداری، عقد همکاری با مراکز فرهنگی و ورزشی برای اتاق اصناف از جمله اقدامات صورت گرفته می باشد.

1401/12/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود