پایداری بارش‌ها تا شنبه در بیشتر نقاط کشور/ ورود سامانه جدید بارشی از یکشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه دار بودن بارش‌ها تا روز شنبه و ورود سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه به کشور خبر داد.

وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی کشور به تشریح وضعیت آب و هوای امروز پنجشنبه ۲۵ اسفند پرداخت و اظهار کرد: امروز در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، نواحی سواحل دریای خزر، مازندران، گیلان، گلستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، زنجان، البرز، تهران، قزوین، مرکزی، سمنان ، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران گاهی به شکل رعد و برق و در مناطق مستعد، بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: فردا در استان‌های ساحلی خزر، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، مناطق شرقی و ارتفاعات سمنان، بخش‌هایی از آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، قزوین، شمال سیستان و بلوچستان، البرز و تهران بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

گودرزی تصریح کرد: روز شنبه نیز بارش‌های پراکنده در استان‌های گلستان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوب و شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه‌دار خواهد بود و پس از آن این سامانه بارشی کشور را ترک خواهد کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز یکشنبه هفته آتی خبر داد و گفت: این سامانه بارشی ابتدا استان‌های غرب و شمال غرب کشور را در بر خواهد گرفت و سپس از روزهای بعد در دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی جنوب غرب، غرب سواحل خزر و مرکز کشور ادامه خواهد داشت که این بارش‌ها در مناطق مرتفع به صورت کولاک برف خواهد بود.

به گفته گودرزی باتوجه به شدت بارش های امروز، در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی‌، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان شاهد آبگرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان امروز تهران را بارانی، گاهی همراه با افزایش وزش باد و احتمال بارش پراکنده تگرگ در برخی مناطق پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دما ۱۸ درجه بالای صفر خواهد شد و کمینه دما به ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

1401/12/25

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود