دست مسببان افزایش گرانی‌ها را باید قطع کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران:
دست مسببان افزایش گرانی‌ها را باید قطع کرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر با حضور مسوولان استانی و فرمانداران شهرستان های چالوس، نوشهر،کلاردشت و نور و جمعی از مدیران نهادهای منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری چالوس گفت: عده ای در زمان پیک مسافر به ویژه ایام نوروز با رفتارهای مکارانه سعی در التهاب آفرینی و احتکار هستند که به نوعی در صدد ریختن خون ملت در شیشه بوده که نباید به آنها جولان داد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، روح الله سلگی اظهار کرد: نوروز امسال به دلایل مختلف با توجه به جنگ رسانه ای و فضای مایوس کننده علیه کشور ما با سال های گذشته متفاوت است و داشتن بصیرت لازمه عبور در شرایط کنونی است.
وی افزود : باید به طور ویژه به برنامه های نوروزی نگریسته و پرداخته شود چرا که این مناسبت و سنت تاریخی محملی برای پرداختن پیوند تاریخ کهن ایران اسلامی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: امروز تبلیغاتی که در فضاهای رسانه ای بیگانه می شود تمام تلاششان این است این مناسبت و سنت کهن رو به فراموشی سپرده شود چرا که آنها هر چیزی که ریشه در تاریخ کهن ما دارد می خواهند منقطع کنند.
سلگی تصریح کرد: در نگاه اسلامی و جهادی مسوولیت داریم تا در زمان بارندگی به مسافران پناه دهیم ممکن است سفرهای مسافران از اطراف و به خاطر عده ای که بی بضاعت باشند باید برای مسکن آن ها برنامه ریزی شود.
وی بر افزایش نمایشگاه ها و بازارچه های دو وجهی با عرضه محصولات این استان تاکید و اضافه کرد: با راه اندازی بازارچه ها و نمایشگاه های تامین کننده ارزاق مایحتاج عمومی باید نگرانی مردم را در ایام نوروز رفع کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران ادامه داد : فرمانداران باید از وجود فرهیختگان، هنرمندان و پیشکسوتان برای ترویج گویش و زنده نگه داشتن فرهنگ کهن استفاده کنند چرا که احترام به شعور و تکریم به فکر و احترام به تفکر تخبگان اهالی هنر است.
سلگی تاکید کرد: فرمانداران به طور حتم در این زمینه برنامه ریزی و نشست شکل دهند و توقع این است که باید در این بخش مسوولیت پذیر و متعهدانه کار را انجام دهیم.
وی بیان داشت: آنچه مهم است بر اساس تکلیف و وظیفه مند باشیم و افزون بر آن نوروز خوانی، گل آرایی ورودی های شهری، جایگاه های سوخت، سرویس های بهداشتی و فرش مسجدها، استقرار کانکس ها برای ورودی استان به منظور سرویس بهداشتی، سفره های هفت سین، نمادهای سنتی، نشست با شخصیت های فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.
وی بیان داشت: طی تماس با معاونان وزیر بهداشت و درمان و نفت با توجه به پیش بینی ورود ۲۰ میلیون نفر مسافر به این استان کمبود دارو و سوخت تامین شود و وعده دادند این نیازمندی ها به اندازه موردنیاز در اختیار مازندران قرار گیرد.

1401/12/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :