نگاه کلان به روستاهای مازندران یک ضرورت توسعه ای است

استاندار مازندران:
نگاه کلان به روستاهای مازندران یک ضرورت توسعه ای است
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه اقتصاد روستایی باید با برنامه‌ریزی متحول شود، گفت: نگاه کلان به روستاهای مازندران یک ضرورت توسعه ای است.
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، دکتر سید محمودحسینی پور با بیان اینکه توسعه اقتصاد روستا اولویت مهم مدیریت استان است؛ اظهار داشت: اقتصاد روستاها باید با برنامه ریزی دقیق متحول شود و دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه روستایی، طرح های پیشنهادی خود را ارائه دهند. ‌
وی با عنوان اینکه راهبرد ما در مباحث توسعه ای استان باید تعاملی باشد، خاطرنشان کرد: سند آمایشی منطبق بر شرایط استان در حال تدوین است، باید مسائل و مباحث روستاها در این سند کلان دیده شود.
استاندار مازندران با عنوان اینکه مازندران دارای سه هزار و ۶۰۰ روستا است که ظرفیت آنها سال ها به شدت مورد غفلت قرار گرفت؛ گفت: در بحث تولید اگر بتوانیم مشکلات اقتصاد روستاها را حل کنیم، مشکلات شهرهای ما هم کمتر می شود.
حسینی پور از تشکیل کارگروه ویژه ای برای بررسی مشکلات روستاها با محوریت اداره کل روستایی و مشارکت بنیاد مسکن، عضویت نماینده ای از مجمع نمایندگان استان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست خبر داد و گفت: تقویت روستاها بویژه طرح هادی، مسکن روستایی و اشتغال جوانان و مسایل مرتبط با کشاورزی در این جلسه بررسی شده است.
وی با اشاره به اینکه مازندران در سایه همت، تعامل و تلاش شبانه روزی همه ما ساخته و شکوفا می شود، افزود: همه کسانی که مسئولیتی در قبال امور مردم دارند باید در برابر ترک فعل های خود پاسخگو باشند.
استاندار مازندران با بیان اینکه نگاه همه مسئولین در استان این است که مازندران یک استان گردشگری است و باید این مزیت اقتصادی شود، تصریح کرد: باید با اقبال سرمایه گذاران بومی در وهله نخست و سرمایه گذارانی که علاقمند به توسعه استان هستند، مازندران را ساخت.

1401/12/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :