آمل شهر عالمان، فرهیختگان و فرزانگان است و در کشور معروف می باشد

وزیر علوم تحقیقات و فناوری:
باید قدردان همه افرادی باشیم که در ساخت و تجهیز این دانشکده و پردیس دانشگاه نقش آفرینی کردند
نخستین دانشکده دامپزشکی شمال کشور با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آمل افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح ساختمان پردیس و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل به عنوان اولین دانشکده دامپزشکی شمال کشور که با حضور وزیر علوم، معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس، امام جمعه و فرماندار ویژه برگزار شد، آمل را شهر دیار عالمان، فرهیختگان و فرزانگان دانست و گفت: شهر آمل را با عالمانش می شناسند و در کشور معروف است.
به گزارش صبح آمل، محمدعلی زلفی‌گل اظهار داشت: به یمن پیروزی انقلاب اسلامی آموزش عالی در کشور ما جایگاه ویژه ای پیدا کرد و رشد یافت که اینها نتیجه ثمره خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس، امنیت، مدافعان حرم، مدافع سلامت، و وطن است.
وی با بیان اینکه این امنیت بسیار ارزشمند است، افزود: مازندران از دو بعد امنیت و سلامت حائز اهمیت و نقش آفرین است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: زیست بوم مازندران درحوزه کشاورزی و تولیدات مواد غذایی وخوراکی علاوه براینکه امنیت غذایی کشوررا تامین می‌کند و درحوزه سلامت نیز نقش آفرین است. همچنین در بعد سلامت که انواع مختلفی چون جسمی، روحی، روانی، اجتماعی و عاطفی شامل می‌شود نقش مهمی دارد.
زلفی‌گل بیان داشت: مازندران نقش کلیدی در سلامت جسمی دارد چرا که موادغذایی در اینجا تولید می‌شود پس باید شکرگزار بود.
وی ضمن تقدیر از روسای پیشین و فعلی دانشگاه گفت: از خیرین و رؤسای دانشگاه فناوری‌های نوین شهرستان آمل که در به ثمر رساندن پردیس دانشگاه و ساختمان دانشکده دامپزشکی این دانشگاه اهتمام و تلاش ویژه داشتند تشکر می کنیم و قطعا برکات وآثار خیری که خیران در ساخت این مجموعه آموزشی کمک کردند توسط دانشجویان به نیت اموات وامورات زندگی فرزندان آنها جاری ومنتقل خواهد شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: آنچه در جامعه ما بیشتر بروز و ظهور می کند خیرینی هستند که از مال خودشان برای رفاه و آسایش دیگران هزینه می کنند و در این راه علاوه بر معنویت دنیوی برای خود و فرزندان شان معنویت اخروی نیز می‌خرند و یادمان باشد کار خیر انجام دادن یقینا بی‌ثمر نمی‌ماند و خداوند برکت می‌دهد حال این کار خیرخواهانه در هر راه و روشی باشد.
زلفی گل تاکید کرد: باید قدردان همه افرادی که در ساخت و تجهیز این دانشکده و پردیس دانشگاه نقش آفرینی کردند، انصاف و وجدان حکم می‌کند که از استادان، یاوران علم و همه افرادی که در این مسیرکمک کردند، تشکر کرد.
وی در پایان با بیان اینکه علم، هنر حل کردن مشکل، بحران و درمان است و کسی که علم دارد آن مشکل را حل می‌کند، گفت: عقل نیز یعنی پیشگیری است عقل با مطالعه افزایش می‌یابد؛ باید تلاش کرد که فرزندان ما دانا باشند و هم عقل و هم علم داشته باشند.

1401/12/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود