هدف تسری و نهادینه نمودن امور خیر در سطح جامعه است

امام جمعه محمودآباد:
هدف تسری و نهادینه نمودن امور خیر در سطح جامعه است
امام جمعه شهرستان محمودآباد گفت: یاری رساندن به دیگران برای آسایش آنها، امری بسیار نیکوست.
به گزارش صبح آمل، حجت الاسلام سید احمد جباری در همایش تجلیل خیرین و جشن گلریزان مجمع خیرین شهرستان محموداباد که با حضور مسئولین و خیرین در تالار اهورا برگزار گردید ضمن آرزوی موفقیت برای عوامل اجرایی این همایش، از مدیران و اعضای آن قدردانی کرد و افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی با حضور خیرین در فرهنگ‌سازی و تشویق مردم برای مشارکت در امور خیریه بسیار موثر است و این حرکت ارزشمند علاوه بر پاداش اخروی آثار عینی و قابل لمس دنیوی نیز دارد.
وی اظهار داشت: در فرهنگ اسلام، نه تنها برآورده ساختن نیاز مردم یک تکلیف لازم و ارزشمند است، بلکه اصل تلاش برای برآورده سازی نیازمندی انسان‏ها مورد تأکید اولیای الهی قرار گرفته است.
امام جمعه شهرستان محمودآباد هدف را تسری امور خیر دانست و گفت: حضور و مشارکت در امور خیر با ارزش است و میزان آن بستگی به وسع و استطاعت مالی خیرین دارد و هدف تسری و نهادینه نمودن امور خیر در سطح جامعه است.
حجت الاسلام جباری اظهار داشت: در شرایط امروز معیشت و سلامت جز اولویت‌های اصلی بشریت به شمار می‌آید و کمک به همدیگر، کمک به ضعفا، نیازمندان و مستمندان باید در اولویت کاری و زندگی قرار گیرد.
وی همراهی مسئولین با خیرین را ضروری دانست و افزود: انتظاری که از دولتمردان وجود دارد این است که زمینه ساز فعالیت بیشتر خیران سلامت باشند چرا که برای ادامه و اتمام پروژه های درمانی نیاز به حضور و همراهی مسئولین می باشد تا با تمام توان و ظرفیت برای کاهش آلام و دردهای بیماران نیازمند تلاش کنند و کاری شایسته از خود به یادگار بگذارند.
امام جمعه شهرستان محمودآباد تصریح کرد: خیران محمودآبادی همچون ستارگان درخشانی هستند که برای کمک به جان انسان‌ها مالشان را در خدمت جامعه بشری قرار می‌دهند.
حجت الاسلام جباری در پایان افزود: امیدواریم مجمع خیرین سلامت با سبقه مردمی که دارد همچنان تقویت و توسعه یابد.

۱۴۰۱/۱۲/۸

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :