مردم شهرستان محمودآباد در کارهای خیر همواره در سطح استان و کشور پیشگام هستند

فرماندار محمودآباد:
به خیرین به عنوان سرمایه های مادی و معنوی باید توجه ویژه شود
فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه بیشترین میزان مشارکت مردم و خیرین این شهرستان در سالهای گذشته نشان از نوع دوستی آنهاست، گفت: امیدواریم با حمایت‌ها و کمک‌های مردم در قالب جشن گلریزان شاهد اتفاقات خوب در این شهرستان باشیم.
به گزارش صبح آمل دکتر روح الله علیزاده در همایش بزرگ تجلیل و گلریزان مجمع خیرین شهرستان محمودآباد که با حضور حجت السلام جباری امام جمعه شهرستان محمودآباد، حجت السلام تقی زاده امام جمعه بخش سرخ رود، معاونین فرماندار، بخشداران، شهرداران، جمعی از مسئولین شهرستانی، مسئولین شهرهای محمودآباد و سرخرود، خیرین و مشارکت مردم در تالار اهورا برگزار شد، بر لزوم توجه به خیرین به عنوان سرمایه های مادی و معنوی تاکید کرد و افزود: این همایش در راستای قدردانی از زحمات این عزیزان برگزار شد.
وی بیان کرد: تجلیل از خیرین نوع دوستی که در این چند سال با کمک آنها به نظام سلامت در شهرستان به امکانات مناسبی در بخشهای مختلف از جمله بیمارستان ها، مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت دست یافته ایم، مهم ترین هدف برگزاری این همایش است .
فرماندار شهرستان محمودآباد اظهار داشت: نیت خالصانه، نهادینه کردن فرهنگ کمک و نوع دوستی در جامعه و تلاش صادقانه مسئولین، اساس برگزاری جشن گلریزان است .
علیزاده تصریح کرد: شرایط سخت اقتصادی، بلایای طبیعی و سایر موارد حاکم بر جامعه هیچ گاه مانعی در برابر مشارکت مردم در امور خیرخواهانه نبوده و نخواهد بود و مردم عزیز بدون توجه به شرایط معیشتی، با نیت خالصانه با هر مبلغی که در توان دارند در تمام امور خیرخواهانه از جمله ستاد دیه مشارکت می کنند..
وی با تأکید بر اهمیت کمک های خُرد مردم عزیز آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را در افزایش مشارکت مردم بسیار تأثیرگذار برشمرد و با تأکید به نقش مسئولین مربوطه، با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود خاطر نشان کرد: افزایش مشارکت مردم در گروی تلاش مسئولین در اطلاع رسانی است، مسئولین مربوطه باید از همه ظرفیت ها در اطلاع رسانی استفاده نمایند.
فرماندار شهرستان محمودآباد با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ کمک و نوع دوستی در جامعه گفت: نیت خالصانه، نهادینه کردن فرهنگ کمک و نوع دوستی در جامعه و تلاش صادقانه مسئولین از اهم اصول در برگزاری جشن گلریزان است، کمک به هم نوع در خون هر ایرانی است.
علیزاده اضافه کرد: بحمدالله مشارکت مردم هر سال به مراتب بیشتر می شود و این ناشی از فرهنگ دینی و ریشه در اعتقادات مذهبی آنان دارد، به همین دلیل مبالغ خُرد مردم که برگرفته از نیت خالصانه آنهاست بسیار ارزشمند است، در این راستا قطعاً نقش مسئولین در افزایش مشارکت مردم تأثیرگذار است .
وی افزود: ارباب رجوع و آنهایی که برای درخواستی به شما مرجعه می کنند این مکاتبات و نیازمندی آنها به عنوان یک نعمت الهی است پس آن را قدر بدانید و به دیگری واگذار نکنید.
فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: جایگاه و منزلت احسان و نیکوکاری هم در روایات و قرآن و هم در فرهنگ ما به عنوان یکی از آموزه های وحیانی و از مفاهیم پردامنة قرآنی است چرا که عدم عدالت، بنیان اجتماع را متزلزل می کند، عدم احسان نیز موجب به وجود آمدن جامعه ای خشک و بی روح می شود.
علیزاده با بیان اینکه مردم شهرستان محمودآباد در کارهای خیر و نوع دوستی به همنوعان همواره در سطح استان و کشور پیشگام و زبانزد هستند افزود: لذت کمک به نیازمندان برای همگان دست یافتنی نیست و این لذت را افراد بی ریا و سخاوتمند درک خواهند کرد.
وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خانواده های نیازمند خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال بیش از هزار و 33 میلیارد تومان پروژه های دولتی در شهرستان محمودآباد کلنگ زنی و افتتاح شد که اگر در این میان به خانواده های نیازمند توجه نشود جز سازه های بتنی و فلزی چیز دیگری نساختیم و این خانواده ها نگاه ویژه می خواهند.
فرماندار شهرستان محمودآباد ضمن تقدیر از خیرین نیک اندیش گفت: من دست یکایک خیرین عزیز را می بوسم و به گرمی می فشارم که بار را از دوش مردم بر می دارند.
علیزاده با بیان اینکه خیرین دعای شبانه دارند؛ بیان داشت: دعای خیر خانواده های زیادی پشت سر خیرین است که ضمانت سلامت وجود آنها می باشد.
وی مجمع خیرین را ستون پرقدرت جامعه دانست و گفت: اقدام های مجمع خیرین همواره راهگشا بوده و مدیریت شهرستان همگام و همراه با خیرین است.
علیزاده در پایان گفت: توجه ویژه زیر پوستی به احسان و نیکوکاری هم به صورت آشکار و هم مخفیانه بسیار شده که مهم رضای حق تعالی می باشد و معتقدم مدعوین عزیز فقط با یک نامه دعوت نشدند بلکه آنها توسط امیرالمومنین علی(ع) برای این مهم خواسته شدند.

۱۴۰۱/۱۲/۸

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :