مسئولان باید زمینه‌های رشد و تعالی برای افراد دارای معلولیت را فراهم کنند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران:
مسئولان باید زمینه‌های رشد و تعالی برای افراد دارای معلولیت را فراهم کنند
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: تئاتر زمینه‌ساز حضور معلولان در جامعه است و امیدواریم مسئولان زمینه‌ساز پویایی، رشد و تعالی معلولان در جامعه باشند.
به گزارش صبح آمل، روح‌الله سلگی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر افراد دارای معلولیت کاسپین که با حضور علی‌محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بزیستی مازندران و مسئولین استانی و کشوری به میزبانی استان مازندران در اردوگاه شهید عظیمی بابلسر برگزار شد با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: امام حسین (ع) با شهادت خود و یارانش برای بشریت معیار حق و تمایز از باطل را مشخص کرد و در تاریخ درس عزت و آزادگی را به ودیعه گذاشت.
وی به پیوند ایرانیان با هنرنمایشی قبل و بعد از اسلام اشاره کرد و گفت: هنرمندانی که باوجود معلولیت در این جشنواره هنرنمایی و پیام جامعه بهزیستی را تبیین می‌کنند به‌راستی درس اراده و خودباوری را به جامعه منتقل می‌کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران افزود: تئاتر، نمایش و هنر از گذشته با ایرانیان بوده و هنرمندانی که شادی، درد و رنج جامعه را در کنار بیان آداب‌ و رسوم با هنرنمایی خود به نمایش می‌گذارند، برای ما ارزشمند هستند.
سلگی خاطرنشان کرد: هنر تعزیه پیام عدالت‌خواهانه امام حسین (ع) را در قالب نمایش نشان داده است و ایرانیان از گذشته‌ دور تمام هنر خود را در قالب تعزیه به نمایش گذاشته و پیام رسای عدالت‌خواهانه و آزادی‌خواهانه اباعبدالله الحسین (ع) را با نمایش تبیین و ماندگار کرده‌اند.
وی اظهار داشت: هنر نمایش و تئاتر بسیار ارزشمند است و پیام شما هنرمندان دارای معلولیت این است که معلولیت، محدودیت نیست و ما توان رسیدن به پیچیده‌ترین حرفه‌ها را داریم که تئاتر سمبل هنر است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: حضور هنرمندان دارای معلولیت در چنین گردهمایی‌هایی این پیام را به مسئولان می‌رساند که باید بسترهای تعالی، رشد و حضور درخشان شما در جامعه را فراهم کنند.
سلگی یادآور شد: خوشحالیم که در استان مازندران میزبان هنرمندان دارای معلولیت بودیم و مفتخریم که زمینه‌های رشد و تعالی برای افراد دارای معلولیت توسط مسئولان فراهم شود و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
وی گفت: با تمام قوت در خدمت جامعه‌ بزرگ بهزیستی خواهیم بود و تلاش برای رفع دغدغه‌های این خانواده بزرگ در دستور کار است.

۱۴۰۱/۱۲/۵

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :