دانش آموزان سفیران منابع طبیعی برای کاشت درخت می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
دانش آموزان سفیران منابع طبیعی برای کاشت درخت می شوند
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: دانش آموزان استان سفیران منابع طبیعی برای اجرای طرح مردمی و کشوری کاشت یک میلیارد درخت می شوند.

به گزارش صبح آمل و به نقل از مهر، حسین کمالی در مراسم امضای تفاهمنامه با منابع طبیعی غرب مازندران با اشاره به همکاری‌های دو جانبه بین اداره آموزش و پرورش مازندران و اداره کل منابع طبیعی غرب مازندران پیرامون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، اظهار داشت: در همین زمینه تفاهم نامه‌ای منعقد شد تا از ظرفیت‌های دانش آموزی و تشکل‌های دانش آموزی استان مازندران برای پذیرش «همیار طبیعت» استفاده کنیم
وی گفت: امیدواریم بتوانیم در حوزه بسیار مهم منابع طبیعی بخصوص تحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت اثرگذاری مثبت داشته باشیم و از این منابع و مواهب الهی نهایت بهره را ببریم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر نیز با قدردانی از روحیه تعامل و همکاری آموزش و پرورش مازندران در حوزه منابع طبیعی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مهم سازمانی ما بحث آموزش و ترویج است و یکی از اهداف ما این است تا این موضوع را از مدارس آغاز کنیم.
مهرداد خزایی پول گفت: طی تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش، از ظرفیت دانش آموزان مازندرانی به عنوان سفیران «سفیران منابع طبیعی در ترویج طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت» استفاده می‌شود
وی افزود: با رویکردی مثبت تفاهم نامه‌ای تنظیم شده است و امیدواریم بتوانیم تمامی دانش آموزان سراسر مازندران را تحت پوشش قرار دهیم و برای آنها کارت «همیار طبیعت» صادر کنیم تا بتوانیم در زمینه مراقبت و حفاظت از منابع طبیعی و کاشت نهال کار پایه‌ای و بنیادین صورت بگیرد.
خزایی تاکید کرد: دانش آموزان مازندرانی در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت به عنوان مروجان اصلی و پایه‌ای خواهند بود.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان مازندران نوشهر ایجاد فضای مناسب و زیر ساخت‌های مورد نیاز جهت حضور و همکاری دانش آموزان و فرهنگیان در عرصه‌های منابع طبیعی و مراسم‌های درختکاری، تهیه و توزیع نهال در مدارس، اردوگاه‌ها و سایر فضاهای آموزشی و پرورشی، تهیه بسته‌های آموزشی، ملزومات تشویقی، برگزاری نشست‌های آموزشی برای دانش آموزان، برگزاری مسابقات و تشکیل گروههای همیار طبیعت و …در مدارس را از تعهدات منابع طبیعی در این تفاهم نامه برشمرد

1401/11/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :