کشاورزی اولویت تمامی فعالیت های اقتصادی مازندران است

استاندار مازندران:
کشاورزی اولویت تمامی فعالیت های اقتصادی مازندران است / نیاز امروز مردم ایجاد اشتغال است
استاندار مازندران گفت: آملی ها در امور اقتصادی صاحب نظر هستند و جزو شهرستانهای پرتلاش در حوزه اقتصادی با مرکزیت صنعت می باشد.
به گزارش صبح آمل، سید محمود حسینی پور در هفتمین همایش فرصت سرمایه گذاری شهرستان های آمل، محمودآباد و نور که با حضور مدیران کل، سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و صنعتگران استان در محل دانشگاه شمال در آمل برگزار شد، با تاکید بر ایجاد صنایع مادر در استان اظهار داشت: تحقق امنیت سرمایه گذاری نشانگر این است که مدیریت در استان متحول شده است و این مهم؛ لازمه شکوفایی مازندران است لذا در تلاش برای ایجاد صنایع مادر در استان با همکاری همه ارکان قدرت هستیم. ‎
وی افزود: دولت مردمی سیزدهم ریل گذاری روابط بین الملل را تغییر داده است و در واقع روابط بین الملل با اروپا که کلید آن در دست آمریکا است را با کشورهای همسایه تغییر داد و دیپلماسی متوازن دولت سیزدهم یعنی علاوه بر حفظ ارتباط با غربی ها، با کشورهای همسایه و شرق نیز روابط ایجاد کنیم.
استاندار مازندران با بیان اینکه دیپلماسی متوزان، منطقه گرایی و توسعه دیپلماسی اقتصادی سه اصل مهم در دولت سیزدهم است، تصریح کرد: اگر مازندران براساس این سه اصل راهبردی دولت برنامه ریزی نکند، عقب خواهد افتاد، لذا باید مازندران را برای این شرایط آماده کنیم.
حسینی پور با اظهار اینکه مردم امروز علاوه بر کمک، نظارت نیز می کنند، بیان داشت: هر کجا مردم بودند، کشور پیشرفت و توسعه پیدا کرده است و بصیرت مردم این است که مدیرانی که کار نکنند را کنار می زنند.
استاندار مازندران با بیان اینکه نیاز امروز مردم ایجاد اشتغال است، گفت: سرمایه گذاران بدانند اقدامات خوبی طی سال های پس از انقلاب افتاده است، اما کافی نیست، چرا که سرعت تحولات بالاست و مازندران باید با سرعت تحولات دنیا حرکت کند.
حسینی پور ادامه داد: متاسفانه از صنایع مادر در مازندران محروم شدیم، این اشکال است با همت همه نمایندگان، نخبگان و مسوولان در تلاش ایجاد ۲ صنایع مادر در استان هستیم.
وی با تاکید بر اینکه هر شهرستان مازندران برای کشور نگین توسعه و شکوفایی اقتصادی است، افزود: ورودی مسافران به هر شهرستان این استان چشم گیر است، اما سوال این است که برای ۲ ساعت توقف مسافران در محورهای مواصلاتی استان تاکنون چه کاری انجام شده است؟
استاندار مازندران با بیان اینکه امروز بخش خصوصی در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی کشور قرار گرفته است، گفت: هر کسی در مسیر تولید کشور کار می کند، در خط رهبری و در خط نظام جمهوری اسلامی است، من به عنوان نماینده عالی دولت در استان مازندران می گویم هر کسی که با ایجاد شغل و افزایش درآمد در این استان فعالیت کند، دستش را به گرمی می فشارم.
حسینی پور با بیان اینکه تمام اهداف جریان فاسد استکباری علیه جمهوری اسلامی ایران از بین بردن امید مردم است، گفت: امید هم با کار و اشتغال و درآمد ایجاد می شود، با حرف امید بوجود نمی آید، پس از تولید کنندگان باید تقدیر کرد که در شرایط سخت امروز کار می کنند، تاکید می کنم کارشان اصلا قیمت ندارد.
وی به برگزاری هفتمین همایش فرصت های سرمایه گذاری در مازندران اشاره کرد و ادامه داد: دنیا در حال تحولات بسیار مهمی است، هژمونی اقتصادی دنیا متحول شده است، نظمی که در دهه گذشته می گفت در دنیا آمریکا کدخدای عالم است، تغییر کرد.
استاندار کشاورزی مازندران را اولویت تمامی فعالیت های اقتصادی استان دانست و گفت: تغییر نگاه در شش ماهه امسال در کشور سبب شد تا ۸۴درصد صادرات به آذربایجان افزایش بیابد،۳۱ درصد صادرات به روسیه بیشتر شد، و ریل گذاری صادرات از بندر جنوب به شمال به خصوص در بندر امیرآباد رسیده است، پس اگر مازندران نتواند از این فرصت استفاده کند، عقب افتادگی دو چندان خواهد شد.
وی با بیان اینکه حداقل ۱۰۰کشتی برای تبادل تجارت با کشورهای منطقه برای مازندران نیاز است، گفت: علاوه بر کشتی های تجاری باید کشتی های تفریحی و گردشگری را نیز رونق بدهیم، از طرفی مازندران را باید برای رسیدن به منطقه آزاد آماده کنیم.
حسینی پور با بیان اینکه ایجاد ترانزیت سبز، همکاری حمل و نقل و تعرفه گمرگی از موضوع های مهم در توسعه اقتصادی در این خطه است، گفت: اکنون با کمک دولت توافق های تجاری در کریدور شمال جنوب بین کشورها در حال تبدیل به قانون است، این یعنی مازندران می تواند با کشورهای cis همکاری بیشتری داشته باشد، اکنون مازندران با ۷۵۶کیلومتر مربع وسعت فقط چهار درصد تولید ناخالصی کشور را دارد و این وضعیت خوبی نیست.
استاندار مازندران با بیان اینکه باید فرآیند ها را در مازندران تغییر بدهیم، یعنی انقلاب در سیستم اداری استان نیاز است، گفت: باید از روش های سنتی رها شویم و به بخش خصوصی و نخبگان و جوانان میدان بدهیم.
حسینی پور گفت: روش مدیریتی جدید یعنی سرمایه گذار با احساس حداکثری امنیت به استان بیاید، اگر این اتفاق افتاده است، یعنی به این روش مدیریتی رسیدیم.
وی با اظهار اینکه در یکسال گذشته مازندران اولین استان کشور است که توانسته هفت هزار میلیارد تومان با کشور چین در قالب فاینانس سرمایه گذاری در زیر ساخت برق را عملیاتی کند؛ گفت: برای توسعه صنعت گردشگری و کشاورزی مازندران باید زیر ساخت برق، ریل و کشتیرانی را توسعه بدهیم.
وی تاکید کرد که دبیر خانه های فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان های مازندران باید ظرف یکماه مجوز سرمایه گذاری صادر کنند.

1401/11/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :