شناسایی ۱۱۹۶ بسته اقتصادی به ارزش ۹ هزار میلیون یورو درمازندران

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران، عنوان کرد:
شناسایی ۱۱۹۶ بسته اقتصادی به ارزش ۹ هزار میلیون یورو درمازندران
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران از شناسایی هزار و ۱۹۶ فرصت سرمایه گذاری به ارزش ۹ هزار و ۵۸۰ میلیون یورو در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳۲ فرصت سرمایه گذاری در سه شهرستان آمل، محمودآباد و نور شناسایی شده است. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سید اسماعیل هاشمی در هفتمین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در آمل با اشاره به تأثیر ضریب مؤلفه‌های سرمایه گذاری در اقتصاد، اظهار داشت: تأثیر این مهم در رشد واقعی اقتصادی بسیار بالاست.
وی با عنوان اینکه بهبود فضای کسب و کار، ثبات اقتصادی، نرخ سود و غیره در سرمایه گذاری تأثیر بسزایی دارد، گفت: همایش فرصت‌های سرمایه گذاری به عنوان رزمایش در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران ادامه داد: مزیت‌های تمامی شهرستان‌ها در این همایش‌ها بررسی و تهیه شده است و ایده‌ها و فرصت‌هایی که متناسب با شهرستان‌ها بوده استخراج می‌شود.
هاشمی از شناسایی هزار و ۱۹۶ فرصت سرمایه گذاری به ارزش ۹ هزار و ۵۸۰ میلیون یورو در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳۲ فرصت سرمایه گذاری در سه شهرستان آمل، محمودآباد و نور شناسایی شده است.
وی، یادآور شد: پروژه‌هایی برای سرمایه گذاری آماده و مهیا هستند و باید نسبت به جذب آن اقدام کرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با بیان اینکه آمل ۱۳ درصد تولید ناخالص ملی استان را به خود تخصیص داده است، گفت: آمل مقام اول تولید جوجه یکروزه و مقام برتر تولید گل‌های آپارتمانی را به خود اختصاص داده است.
هاشمی یادآور شد: همچنین در شهرستان محمودآباد سه درصد تولید ناخالص ملی استان را به خود اختصاص داده است و شهرستان نور نیز سه درصد جی دی پی استان را به خود اختصاص داده است.

1401/11/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :