پنج روستای لاریجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل:
پنج روستای لاریجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند
عملیات گازرسانی به روستاهای بخش لاریجان مازند‌ران پس از 44 سال با تلاش دولت سیزدهم در ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل در آئین روشن شدن مشعل گازرسانی به روستاهای لاریجان مازندران گفت: پنج روستای بخش لاریجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و از آن استفاده دارند.
به گزارش صبح آمل، سیدعباس حسینی اظهار داشت: شبکه گذاری عملیات گازرسانی در 13 روستا انجام شده است و پیمانکاران برای نصب انشعابات گاز در بخش لاریجان تلاش فراوان دارند.
وی با اشاره به اینکه بخش لاریجان در دولت های گذشته کمتر دیده شده است، تاکید کرد: قول داده بودم در دولت سیزدهم لاریجان ویژه دیده شود که این مهم در بسیاری از پروژه های دهه فجر و هفته دولت محقق شد.
رئیس شرکت گاز ناحیه آمل نیز در این مراسم با اشاره به عملیات گازرسانی در شرایط سخت گفت: عملیات گازرسانی به بخش کوهستانی و صعب‎العبور لاریجان با توجه به سرمای شدید هوا و برودت بسیار سخت است ولی با تلاش پیمانکاران و عوامل شرکت گاز عملیات گازرسانی به بخش لاریجان با پیشرفت خوبی همراه است.
رضا علیزاده خاطرنشان کرد: عملیات شبکه گذاری گاز طبیعی به پنج روستاهای آبگرم، ملار، امیرآباد، گزانه و اهلینه با اعتبار 60 میلیارد ریال انجام شد.
وی با بیان اینکه برای عملیات شبکه گذاری لوله های گاز در لاریجان از سال 1396 اقدام شد، تصریح کرد: در حال حاضر با اتصال به شبکه گازرسانی منطقه رینه از نعمت گاز طبیعی در روزهای سرد زمستان برخوردار شد و از هفته های بعد با فعالیت پیمانکار و نصب علمک دیگر مناطق تا پیایان سال از گاز طبیعی برخوردار می شوند.
رییس شرکت گاز ناحیه امل با اشاره به لوله گذاری کامل در این پنج روستای لاریجان، خاطرنشان کرد: قرار بود این روستاها به شبکه اصلی گاز محور هراز و منطقه گزنک متصل شوند ولی با دستور مدیرعامل شرکت گاز مازندران برای تسریع در عملیات، شبکه گذاری از سمت رینه انجام شد.
علیزاده با اعلام اینکه با اتصال شبکه گذاری اصلی گاز در محور هراز کل منطقه بالادست به تعداد 30 روستا از نعمت گاز برخوردار می شوند، یادآور شد: هم اکنون شهر رینه و چهار روستای گرنا، پلمون، لزیرک و انهه از نعمت گاز برخوردارند و با اتصال پنج روستای دیگر به شبکه گاز طبیعی می توان آینده روشن را برای لاریجان شاهد بود.
وی با تأکید بر اینکه منطقه پلور و قلعه دختر هم هفته آینده گازدار می شوند، گفت: با اجرای شبکه اصلی گاز از محور هراز 13 روستای دیگر لاریجان در منطقه بالادست از نعمت گاز برخوردار می شوند با توجه به اینکه شبگه گذاری داخلی در بسیاری مناطق انجام شده و منتظر اتصال آن به شبکه اصلی هستیم.

1401/11/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :