ایجاد آزمایشگاه تخصصی در حفاظت محیط زیست یک نیاز ضروری برای مازندران می باشد

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:
ایجاد آزمایشگاه تخصصی در حفاظت محیط زیست یک نیاز ضروری برای مازندران می باشد
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:ایجاد آزمایشگاه تخصصی فیزیک و شیمیایی امروزه در حفاظت محیط زیست یک نیاز ضروری برای استان مازندران محسوب می شود.
به گزارش صبح آمل ایرج حشمتی در آئین افتتاح آزمایشگاه پیشرفته فیزیک و شیمیایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل اظهار داشت:بیش از ۴۰ درصد صنایع مازندران در شهرستان امل استقرار دارد و ما در این بین شاهد فعالیت صنایعی هستیم که با توجه به وجود رودخانه هراز پساب ‌ الودگی های آب و فاضلاب را ایجاد می کنند.
وی افزود:بنابراین وجود ازمایشگاه های دوره ای و کنترلی باعث سنجش بسیاری از پارامترهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و پارامترهای زیستی منابع اب ‌ خاک می شود که اهمیت زیادی دارد.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین به صحت سنجی به عنوان گزینه مهم اشاره کرد و گفت: با انتقال نمونه ها به مرکز مازندران توسط همکاران محیط زیست بعد مسافت باعث تغییر در صحت سنجش شده که این مهم مشکلات فراوانی را در مسیر انتقال ایجاد میکند.
حشمتی از استقرار آزمایشگاه در امل نام برد گفت: وضعیت جغرافیایی و وجود ترافیک انتقال نمونه ها به مرکز مازندران را با مشکلات زیادی روبرو می کرد که با ایجاد آزمایشگاه پیشرفته میکرو بیولوژی و شیمیایی، ازمایش پساب همه صنایع با دقت نظر بالاتری انجام می شود.
وی این ازمایشگاه را ازمایشگاه راهبردی خواند ‌و افزود:با توجه به قانون مالیات سبز ماده ۲۷ توسط کمیسیون زیربنایی دولت در حال تصویب است و عدله برخورد با صنایع الاینده براساس خروجی های استاندارد و عبور از خطوط استاندارد به دستگاه قضائی و فهرست صنایع اعلام شود بنابراین ازمایشگاه محیط زیست راهبردی است و علاوه بر آمل چهار شهر همجوار هم می توانند از خدمات آن بهره بگیرند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: افتتاح پروژه اطفای حریق در میانکاله و نصب دستگاه غبارروبی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله از دیگر پروژه‌ها است که با دستگاه غبارروب در صنایع می‌توان بسیاری از آلودگی‌های زیست محیطی را کاهش داد و این مشکل بزرگ را برای ایجاد آرامش برای صنایع و محیط اطراف حل کرد.
حشمتی در ادامه به مشکل زباله نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سرانه زباله در مازندران میانگین یک کیلو است در حالی که سرانه زباله در کشور ۶۵۰ گرم می باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در خصوص تفکیک زباله در مازندران دچار عقب افتادگی هستیم و میزان زباله در مازندران بیشتر از میانگین کل کشور می باشد .

1401/11/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :