حماسه ششم بهمن باید از برنامه محوری گذر کندو به جریان سازی برسد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:
حماسه ششم بهمن باید از برنامه محوری گذر کند
و به جریان سازی برسد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع فعالان فرهنگی گفت: برنامه ششم بهمن باید از برنامه محوری به جریان سازی و جریان محوری مبدل شود. اگر ما حماسه ششم بهمن را از حصر مقطعی زمانی و مکانی در آوریم در این صورت مقاومت و ایستادگی در مقابل هر جریان فتنه انگیزی نهادینه خواهد شد و مردم همانگونه عمل خواهند کرد که آن روز عمل کردند و این یعنی حماسه ۶ بهمن تبدیل به یک جریان شده است.
به گزارش صبح آمل و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین جوادی، در جمع فعالان فرهنگی گفت: برنامه ششم بهمن باید از برنامه محوری به جریان سازی و جریان محوری مبدل شود تا ما نتوانیم حماسه های۸۸ بزرگی مانند ششم بهمن را به یک جریان تبدیل کنیم نه در طول تاریخ آنطور که شایسته و بایسته است جا می افتد و تبیین می شود و نه از اهمیت فراوانی که دارد قدر و منزلتش شناخته می شود.
وی افزود: برنامه هایی که گذاشته می شود برنامه های خوبی است و لازم هم است و باید هم باشد، اما هرگز نمی تواند در داخل جامعه جریان سازی کند و این حماسه عظیم را نهادینه کند؛
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه حماسه ششم بهمن باید به چند مسئله مهم دست یافت گفت: مسئله یابی در این رخدادهای بزرگ امری لازم و ضروری است؛ باید مسئله ها را پیدا کرد و پس از مسئله یابی در حوزه مسائل کارشناسی شده، جریان سازی کرد وقتی جریان سازی شکل گرفت آن وقت هم قدر حماسه هایی مانند ششم بهمن و نهم دی شناخته می شود و هم تداوم و بقا و بالندگی آن تضمین می شود .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: اگر در همین چندین سال گذشته جریاناتی مقاوم و مداوم شد به خاطر این بود که مسئله یابی خوبی صورت گرفت و جریان سازی شد.

وی تاکید کرد: اگر ما حماسه ششم بهمن را از حصر مقطعی زمانی و مکانی در آوریم در این صورت مقاومت و ایستادگی در مقابل هر جریان فتنه انگیزی نهادینه خواهد شد و مردم همانگونه عمل خواهند کرد که آن روز عمل کردند و این یعنی حماسه ۶ بهمن تبدیل به یک جریان شده است وگر نه ششم بهمن در حصر زمان و مکان خواهد ماند و چون در محاصره زمانی و مکانی می ماند متاسفانه همینطور می شود که سال‌های سال است که برنامه های متعدد گرفته می شود اما نتوانستیم حماسه ششم بهمن را جا بیندازیم.

1401/11/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :