آمل با 60 فوتی دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی در مازندران است

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:
آمل با 60 فوتی دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی در مازندران است
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در نه ماه امسال ۴۷۴ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشت.
به گزارش صبح آمل و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، دکتر عباسی افزود: بر اساس آمارها، ۳۶۷ نفر از تلفات تصادفات نه ماهه نخست امسال را مردان و ما بقی را زنان تشکیل داده اند.
وی اظهار داشت: شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب ساری با ۶۲، آمل با ۶۰، بابل با ۵۱ فوتی و کمترین آن شهرستان فریدونکنار با ۷ فوتی گزارش شده است..
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: از ۴۷۴ کشته تصادفات نه ماهه، ۳۴۰ نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی (با افزایش ۱۰ درصدی) و ۱۳۴ نفر در حوادث درون شهری، (با افزایش ۱۲ درصدی) گزارش شده است.
عباسی ادامه داد:۱۰ هزار ۲۰۷ نفر در نه ماهه نخست امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست و برای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمار‌های پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

1401/11/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود