مردم آمل از دیرباز در تاریخ همیشه پرچمدار مقاومت بودند

رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی مازندران:
مردم آمل از دیرباز در تاریخ همیشه پرچمدار مقاومت بودند/ افزایش سه برابری مهاجرت کادر درمان نگران کننده است
رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی مازندران گفت: حماسه ششم بهمن آمل را باید نقطه عطفی در تاریخ انقلاب نامید که طرح‌های کمونیستی پس از ناکام ماندن در تهران با مقاومت مردم آمل نیز ناکام ماند و به جرات می‌توان گفت باعث تقویت نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران شد. بحث کوشش مردم آمل در سال 1360 منافقین قصد داشتند انقلابی را که مردم با غیرت و ولایت پذیری تاریخ ساز کردند مردم ایستادند تا بتوانند از آرمانهایی که برای آن انقلاب کردند و به خیابانها آمدند تا بتوانند این نظام را که امروز بعد 44 سال از این انقلاب گذشته بتوانند حفظ کنند و به دست ما به عنوان نسل سوم این انقلاب برسانند.
به گزارش صبح آمل، دکتر محمد ابراهیمی در نخستین همایش پزشکان و کادر سلامت شهرستان آمل، اظهار داشت: نقش مردم حماسه ساز آمل در برخورد با درگیری‌های منافقان را باید به حوادث جنگل آمل و حصار هزار سنگر در این شهرستان برای جلوگیری از ورود اجانب، بیگانگان و کمونیست‌هایی که قصد داشتند اهداف شوم اجرا نشده پایتخت را در شهرستان‌های کشور اجرا کنند بی بدیل و وصف ناشدنی است.
وی افزود: البته حماسه ای که مردم این شهر بزرگ آفریدند با هیچ واژه حماسی قابل وصف نیست و از آن روز سربند « هزارسنگر » بر پیشانی این شهر به یادگار مانده است تا همگان بدانند شهر آمل بدون سنگر چگونه برای انقلاب ایستاد.
رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی مازندران افزود: نگاهی گذرا به سال‌های آغازین پس از پیروزی انقلاب یعنی در اوایل سال ۶۰ نشانگر نقش موثر و ارزنده مردمان خطه مازندران خصوصا آمل در شکل گیری و ماندگاری انقلاب اسلامی است چرا که این روز که در وصیت نامه الهی سیاسی معمار کبیر انقلاب نیز درج شده و مقام معظم رهبری رشادت‌های شهدا و جانبازان آمل را ارج نهاده اند که این اتفاقی است که کمتر دیده شده است.
دکتر ابراهیمی با اشاره به هویت انقلابی مردم آمل؛ خاطرنشان کرد: مردم آمل از دیرباز در تاریخ همیشه پرچمدار مقاومت بودند و این نشان دهنده هویت انقلابی و بصیرت مردم این شهر است.
وی به قدرت نفوذ به عنوان عامل مهم در دستیابی به پیروزی یاد کرد و گفت: به عنوان دشمن در حوزه های مختلف با قدرت نفوذ ورود پیدا می کند و یکی از این حوزه ها حوزه سلامت است که در زمان شیوع و همه گیری کرونا به عینه دیدیم که کادر درمان چه تاثیر مهمی بر زندگی و جان مردم داشتند و از خود گذشتند تا به دیگران میوه زندگی را ببخشند.
رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی مازندران از بسیج جامعه پزشکی به عنوان یک نهاد مردمی یاد کرد و افزود: بسیج جامعه پزشکی یکی از نهادهایی است که باید قدتمندانه و قاطعانه در این حوزه ورود پیدا کند چرا که تلاشها و رشادت آنها بر همگان عیان است و باید از این نهاد مردمی تشکر کنیم که یکی از شاخه های بسیج کشوری است.
دکتر ابراهیمی گفت: از آغاز جنگ تحمیلی تا کنون پزشکان و کادر درمان از خط مقدم تا پشت سنگرها در حال خدمت رسانی به بیمارستانها و مراکز درمانی بودند و حتی در جبهه مقاومت در سوریه و عراق هم بسیج جامعه پزشکی با فرستادن پزشکان مجرب انجام وظیفه کردند.
وی به افزایش سه برابری مهاجرت کادر درمان اشاره کرد و گفت: آمارهای مهاجرتی زنگ هشداری است برای خالی شدن حوزه بهداشت و درمان از نیروی انسانی مهارت‌دیده که امروز بسیج جامعه پزشکی باید مساله ورود به حوزه سلامت را جدی بگیرد چنانچه در یک سال اخیر مهاجرت کادر درمان نسبت به سالهای گذشته سه برابر افزایش داشته است و این جای نگرانی دارد.
دکتر ابراهیمی در پایان گفت: در شرایط کنونی که ما به پزشکی خودمان می بالیم اگر این مساله جدی گرفته نشود ممکن است در سالهای آینده عقب گرد داشته باشیم لذا لازم است افراد ذی نفوذ و تصمیم گیرنده برای ایجاد بسترهای کاری مناسب در حوزه سلامت ایجاد کنند تا شاهد خروج نیروهای کارآمد نباشیم.

1401/11/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :