حماسه ششم بهمن در کتب درسی درج می‌شود

دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن:
حماسه ششم بهمن در کتب درسی درج می‌شود
دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن گفت: حماسه ۶ بهمن نخستین رویارویی انقلاب با منافقین و صف آرایی آنها در برابر نظام جمهوری اسلامی بود و در حالی رخ داد که بیشتر مناطق ایران درگیر جنگ داخلی بود.
به گزارش صبح آمل علی امانی در نشست خبری حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ مردم آمل در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت این واقعه بزرگ اظهار کرد: حماسه ششم بهمن به قدری بزرگ و مهم بوده است که حتی در وصیت نامه امام راحل نیز در آن اشاره شده است و مقام معظم رهبری نیز بارها در سخنانشان به آن اشاره کردند.
وی با بیان اینکه حماسه ششم بهمن احساس غرور را در دل هر آملی و مازندانی زنده می کند، افزود: این حماسه آغازی برای مبارزه با منافقین و جدایی طلبان و همچنین نمایش چهره واقعی کمونیست ها بود که به دنبال قدرت و سهم خواهی از انقلاب بودند.
دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن به حضور وزیر کشور به عنوان شاخص ترین برنامه اشاره کرد و گفت: ۷۰ عنوان برنامه محوری هفته حماسه مردم آمل می باشد که همایش پایان مارکسیسم در ایران، نمایشگاه صنایع دستی، چندین یادواره شهدای شش بهمن و جنگل، کاروان روایتگری با بیش از 150 روایتگر دوره دیده در مدارس شهرستان، نواختن زنگ حماسه، پویش نذر خون، دیدار با خانواده شهید اکبرزاده،، مجموع برنامه ها است و محوری‌ترین برنامه هفته حماسه ششم بهمن شامگاه روز چهارشنبه پنجم بهمن با حضور احمد وحیدی وزیر کشور خواهد بود.
امانی با اشاره به ارائه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم، برگزاری مسابقات ورزشی استانی و کشوری، افزود: مراسم عروسی ۴۱ زوج جوان با نام و یاد ۴۱ شهید حماسه ششم بهمن آمل و اهدای جهیزیه به میزان ۴۵ خودروی نیسان در این ایام برگزار شده که هر خودرو به عکس یک شهید مزین می‌شود.
وی تاکید کرد: باید حماسه جنگل آمل برای نسل‎های جوان، نوجوان و افرادی که آن دوران را درک نکردند تبیین و تشریح شود.
دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن ضمن اظهار تاسف از اینکه در بیان خاطرات و روایت حماسه ششم بهمن در بین قشر جوان نتوانستیم موفق باشیم، ادامه داد: باید جوانان برنامه‌های حماسه مردمی را به همراه همه اقشار مردم خودجوش به دست گیرند و پشتیبان راویان و پیشکسوتان این عرصه باشند.
امانی یادآور شد: با توجه به شکل‌گیری مرکز ستاد مردمی حماسه ششم بهمن، همایش بزرگ پیشکسوتان و فعالان جنگل گیلان گلستان و مازندران در سپاه کربلای مازندران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به موافقت تشکیل ستاد مردمی این حماسه بزرگ با ریاست استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مراحل ثبت‌نام مؤسسه فرهنگی هنری حماسه ششم بهمن آغاز شد و یک مؤسسه در استانداری مازندران نیز شکل می‌گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: با اعلام موافقت و دستور وزیر آموزش و پرورش حماسه ششم بهمن در کتب درسی درج می شود ،.

1401/11/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :