۵۰ میلیون دز واکسن داریم ، قرنطینه هم در دستور کار نیست

  • وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه در کشور ۵۰ میلیون دز ذخیره واکسن کرونا در کشور وجود دارد ، گفت: سیاست ما کم کردن سفرها و قرنطینه نیست و از مدیریت هوشمند برای کنترل سویه جدید کرونا استفاده می کنیم

به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود سویه های جدید ویروس کرونا به ایران اظهار داشت: پیشنهاد ما به مردم این است که واکسیناسیون را در دستور کار قرار دهند و بویژه کسانی که در گروه های پرخطر قرار دارند و یا ۶ ماه از آخرین واکسن آنها گذشته است، اهتمام بیشتری داشته باشند.

وزیر بهداشت استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سربسته بخصوص در ناوگان حمل و نقل عمومی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: پیشنهاد ما به وزارت راه و شهرسازی این بوده که بخصوص برای هواپیما این کار عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه ۶ نوع پلت فرم تولید واکسن کرونا در جهان وجود دارد که در ایران نیز این نوع پلت فرم ها در دسترس قرار دارد، از وجود ۵۰ میلیون دز ذخیره واکسن کرونا در پلت فرم های مختلف خبر داد و افزود: این آمادگی را داریم که به سرعت تولید واکسن را افزایش دهیم.

وزیر بهداشت با یادآوری اینکه ٧۵ درصد مردم کشورمان با واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا ایمن شدند، اظهار داشت: ویژگی سویه جدید کرونا انتشار سریع ویروس است و بنابراین پیشگیری بهترین راه مقابله با آن است.

عین اللهی، افتتاح اولین مرکز بین المللی پزشکی ایران با همکاری عراق در کربلا مورد اشاره قرار داد و گفت: طبق این همکاری، هزینه های این مرکز توسط طرف عراقی تامین می شود و ایران فقط مسئولیت اعزام استاد را به عهده دارد.

وی با اشاره به بهبود رتبه علمی ایران از 16 به 15 آن را ناشی از تلاش جامعه علمی پزشکی کشور برشمرد.

عین اللهی همچنین شایعه خانه نشینی ١٠ هزار پرستار را تکذیب کرد.

1401/10/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :