۶۵ درصد تعهد ایجاد اشتغال در مازندران محقق شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران:
۶۵ درصد تعهد ایجاد اشتغال در مازندران محقق شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران گفت: ۶۵ درصد تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ مازندران با اعطای تسهیلات رونق تولید و حمایت از کسب و کارهای خرد محقق شد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایرنا حسن خیریانپور اظهار داشت: در سال جاری تعهد اشتغال استان ایجاد ۵۳ هزار شغل در بنگاه‌های اقتصادی خرد و بزرگ و واحدهای صنعتی و تولیدی بوده که از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سال جاری ۴۵ هزار و ۸۰۰ شغل در استان ایجاد شده است.
وی خاطر نشان کرد: از این میزان اشتغال ایجاد شده در استان حدود ۱۳ هزار و ۴۰۰ شغل در واحد صنعتی مازندران با اعطای تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه در گردش بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران از ایجاد اشتغال جدید با احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده در هفت ماه گذشته خبر داد و گفت: حدود پنج هزار نفر با برگشت به تولید ۱۲۰ واحد تولیدی راکد استان، صاحب شغل شدند.
خیریانپور با اشاره به تداوم تلاش‌ها برای تحقق رشد ۸ درصدی در استان مازندران، اضافه کرد: رسیدن به این هدف در استان سخت اما دست یافتنی است.
وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی با جذب به موقع اعتبارات و جذب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان برای تحقق رشد هشت درصدی در مازندران بکوشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران تصریح کرد: سهم کشاورزی و صنعت در اعتبارات استانی نیازمند بازنگری است و باید بودجه منطبق رونق اقتصادی در مازندران برای سال‌های آینده بسته شود.
خیریانپور ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی مازندران برای تحقق شعار سال و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نیازمند حمایت‌های مالی هستند که به طور حتم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نگاه ویژه ای به این بخش خواهند داشت.
وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۴۰ هزار شغل پایدار در استان مازندران ایجاد شد، گفت: در صورت تخصیص اعتبارات کافی تعهدات ایجاد اشتغال امسال در استان نهایی خواهد شد.
گفتنی است بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان نیز متعلق به شهرستان آمل است که حدود ۴۰۰ واحد صنعتی فعال دارد. ۲۶ درصد صنایع فعال استان نیز در شهرستان‌های ساری، بابل و سوادکوه مستقر هستند.
مازندران در حوزه اشتغال واحدهای صنعتی با استقرار چهار درصد واحدهای صنعتی کشور در این استان یازدهمین استان کشور است و ۳.۸ درصد اشتغال صنعتی را در اختیار دارد.

1401/10/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :