کمبود زمین با کاربری صنعتی یکی از موانع اصلی سرمایه گذاری در استان مازندران است

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران:
کمبود زمین با کاربری صنعتی یکی از موانع اصلی سرمایه گذاری در استان مازندران است
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: پتانسیل­‌های سرمایه­ گذاری بالقوه خوبی هم اکنون در نقاط مختلف استان وجود دارد که فقدان و یا کمبود زمین صنعتی عملاً به مانعی در راه سرمایه­ گذاری­‌های جدید تبدیل شده است.
به گزارش صبح آمل و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسن صبوری دیلمی با اشاره به اینکه مازندران یک استان قطب کشاورزی بوده و تولیدات کشاورزی آن می‌تواند امنیت پایدار غذایی را برای کشور به ارمغان آورد، اظهار داشت: اگر از زمین‌های با کاربری صنعتی در استان به نحو صحیح تری استفاده شود قطعاً شاهد اجرای مناسب‌تر سرمایه گذاری‌های جدید خواهیم بود.
وی افزود: متاسفانه در سنوات گذشته برخی از افراد با ارائه طرح‌های تولیدی و صنعتی توانسته اند زمین‌هایی در شهرک‌های صنعتی استان در اختیار بگیرند که عملاً علیرغم چندین سال از گذشت دریافت زمین هیچگونه فعالیتی در زمینه تولید در آن نداشته اند.
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آمادگی دارد با پیگیری مشکلات سرمایه گذاران تا حد امکان موانع اجرای طرح‌ها را برطرف کرده و در مسیر راه اندازی این طرح‌ها تسهیل کند.
صبوری گفت: برخی از این افراد با ساختن سوله در این زمین‌ها مبادرت به اجاره آن به افراد دیگری کرده که در زمینه تولید فعال نبوده بلکه هم اکنون از این سوله‌های صنعتی به عنوان انبار و دفتر پخش استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه کسانی در زمین شهرک‌های صنعتی زمین در اختیار گرفته اند باید هر چه زودتر نسبت به وضعیت فعالیت وسرمایه گذاری خود در اجرای طرح‌های صنعتی تعیین تکلیف نمایند، خواستار هماهنگی و حمایت بیشتر دستگاه‌های اجرائی، نظارتی و مجموعه قضایی در جهت رفع و برخورد با این مشکل شد.

1401/10/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

<