مازندران به قطب گردشگری سلامت تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:
مازندران به قطب گردشگری سلامت تبدیل می‌شود
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در حال برنامه‌ریزی برای معرفی مازندران به‌عنوان قطب گردشگری سلامت هستیم.
به‌گزارش صبح آمل و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر اظهار داشت: فهرست آثار ثبتی جهانی و ملی در جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار موثر است.
وی افزود: گردشگران با حضور در مراسم شب یلدا با فرهنگ و هویت آن منطقه آشنا می‌شوند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران تصریح کرد: امسال که تا حدودی از شدت بیماری کرونا کاسته شده می‌توانیم شاهد دورهی و حضور مردم در مراسم مختلف در سطح استان و در اقامتگاه‌های استان به همراه برپایی نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره‌های غذا باشیم.
برزگر با بیان اینکه مازندران در حوزه فرهنگ از غنای بی‌شماری برخوردار است و برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها از سیاست‌های اصلی اداره‌کل است، افزود: می‌توانیم این رویدادها را شکوفا کرده و در برندسازی آن‌ها تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه مازندران در تنوع غذایی از استان‌های سرآمد کشور است، تصریح کرد: جای جای مازندران دارای تنوع غذایی است و شهرهایی مانند آمل، بابل و نوشهر در رتبه‌بندی تنوع حوزه غذا در سطح ملی دارای جایگاه خوبی هستند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اعلام اینکه بیش از ۴۰ اثر مازندران ثبت ملی می‌شود، یادآور شد: یکی از این موارد نازخاتون مازندران است.
برزگر با بیان اینکه در تمام زیرشاخه‌های حوزه گردشگری مازندران از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستیم، افزود: در حال برنامه‌ریزی برای معرفی مازندران به‌عنوان قطب گردشگری سلامت هستیم.
وی افزود: مازندران با وجود یک هزار و ۳۶۲ امامزاده و بقعه دارای ظرفیت عظیمی در حوزه گردشگری مذهبی است و به طور هدفمند در حال برنامه‌ریزی در این حوزه هستیم.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه ۷۰رشته صنایع‌دستی در استان فعال هستند و ۷هزار و ۵۰۰ صنعتگر در این رشته‌ها فعالیت دارند؛ گفت: از این تعداد ۲هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای هنرمندان باقی‌مانده از طریق تسهیلات کم‌بهره هستیم.

1401/10/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :