۲۰۰۰واحد صد راسی دامداری در مناطق روستایی مازندران ایجاد می شود.

استاندار مازندران:
۲۰۰۰واحد صد راسی دامداری در مناطق روستایی مازندران ایجاد می شود.
استاندار مازندران در حاشیه بازدید از شرکت کاله آمل با اعلام این تصمیمات، گفت: در جهت توسعه اقتصادی، از واحد‌های تولیدی باجدیت حمایت خواهد شد. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور در حاشیه بازدید از شرکت لبنیاتی کاله أمل با عنوان اینکه در بازدید از این مجموعه از تمدن مازندرانی احساس غرور کردیم، خاطرنشان کرد: کاله در منطقه غرب آسیا جزو نادرترین مجموعه هایی است که توانست در صنایع تبدیلی شیر با کیفیت و استاندارد کشورهای اروپایی فعالیت کند.
وی بابیان اینکه بخشی از سیاست های ما در استان مازندران، اقتصاد روستا و دامپروری است که برنامه‌های خاصی در این راستا داریم، افزود: در راستای اهداف بلندی که برای اقتصاد روستا داریم امروز از شرکت لبنیاتی کاله بازدید کردیم.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه یک‌ طرح ملی از سوی شرکت کاله بصورت پایلوت در استان مازندران اجرا خواهد شد، گفت: ۲۰۰۰ واحد صد راسی دامداری در مناطق روستایی استان ایجاد خواهد شد که دولت نقش مستقیم در اجرای این طرح ندارد و باجدیت پشتیبانی خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه ۵ هزار هکتار زمین در شهرستان آمل جهت ایجاد مرکز آموزشی برای توسعه دامپروری روستایی و اشتغال جوانان فعال را در بازدید امروز مصوب کردیم و برای تجهیز شهرک های دامپروری آمادگی لازم را داریم ، تصریح کرد: این شرکت بزرگ لبنیاتی از ۲۲ استان شیر دریافت می کند در صورتی که جوانان فعالی داریم که در روستاهای استان می توانند یک شرکت تعاونی ایجاد کنند تا هم خرید شیر توسط شرکت کاله تضمین شود و‌ خوراک گوشت در اختیارشان قرار گیرد که این مهم از امروز اجرایی می شود.
استاندار مازندران اظهار کرد: مقرر شد ۶۴ سکوی جمع أوری شیر در هر بخش جهت استفاده کارخانه های لبنی و فرآوری شیر استان‌ ایجاد گردد که این ماموریت باید از امروز در دستور کار تمامی بخشداران قرار گیرد و شیر تولیدی در تمامی بخش ها و روستاها در اختیار پالایشگاه شیر کاله قرار خواهد گرفت تا به کمیت و کیفیت فرآوری دام ها در استان کمک کند

1401/9/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :