آملی ها در بخش خانگی بیشترین گاز را مصرف کردند


رئیس اداره گاز شهرستان آمل:
آملی ها در بخش خانگی بیشترین گاز را مصرف کردند
مدیرعامل شرکت گاز آمل با اشاره به رشد مصرف گاز طبیعی به ویژه در بخش خانگی و طی روزهای گذشته به علت برودت هوا خواستار صرفه جویی از سوی مردم شد و گفت: بیشترین مصرف مربوط به بخش خانگی شهرستان ‌است و برای جلوگیری از قطع احتمالی آن در فصل سرد سال نیازمند تلاش و همکاری همه شهروندان برای بهره‌گیری از فناوری های نوین در کاهش استفاده از این انرژی و صرفه جویی خانگی است.
به گزارش صبح آمل، محمد علیزاده میزان مصرف برآورد شده گاز کلیه بخشهای خانگی، تجاری و صنعتی شهرستان در تابستان 800 هزار متر مکعب در تا ۷۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز و میزان مصرف در زمستان سال ۹۹ را حدود یک میلیون مترمکعب در روز و در فصل سرما بدلیل شروع مصرف گرمایشی خانگی به ۴/۵ میلیون متر مکعب در روز (۲۴ ساعت) می رسد.
وی در ادامه با بیان اینکه اشتراک‌پذیری گاز توسط همشهریان عزیز همواره از اولویت های کاری و دغدغه‌های مهم شرکت گاز استان بوده و هست؛ افزود: تلاش شده است تا با فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار واجد شرایط و روستاهای بالای ۱۰۰ نفر جمعیت؛ نسبت به ایجاد آسایش، رفاه اجتماعی، اشتغال‌زایی، ایمنی بیشتر و توسعه پایدار در استان انجام وظیفه نماییم.
رئیس اداره گاز آمل با اشاره به عملیات گازرسانی در شهرها و روستاهای آمل اظهار داشت: ۲۵۷ روستا “۱۱۳ روستای بخش مرکزی و امام زاده عبدا..” و “۱۴۰ روستای دابو و دشت سر” و ۴” روستای لاریجان و ۵ شهر آمل، امام زاده عبدا.. ، دابو، بابکان و رینه” گاز دار هستند و فقط شهر گزنک و منطقه چلاو آمل انشاءا‌.. در آینده نزدیک در صورت صدور مجوز راه، گاز دار می شوند.
علیزاده” شمار پیمانکاران همکار فعال شرکت گاز آمل را 158 نفر در بخش خانگی اعلام کرد و گفت: ۷ شرکت پیمانکاری آملی نیز دارای رتبه مد نظر در بخش تاسیسات گاز می باشند.
رئیس اداره گاز آمل ادامه داد: نرخ بهره مندی گاز شهر و روستاهای آمل به غیر از مناطق کوهستانی صد در صد است و سرانه مصرف شهروندان آملی نیز بطور متوسط در ماهای سرد سال ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ و در ماهای گرم ۵۰ تا ۲۰۰ متر مکعب می باشد.
به گفته علیزاده جدول نرخ جدید گازبهاء هنوز ارسال نشده اما به گفته مسئولین مصارف دهک اول تا سوم اگر زیر ۲۰۰ مترمکعب باشد گازبهای آنها به طور کامل بخشیده می‌شود همچنین مقرر شده که این تعداد خیلی کم است رایکان تا پله سوم یعنی ۳۰۰ متر مکعب قیمت طبق جداول گذشته مترمکعبی ۶۹۰ ریال و از پله سه به بعد تصاعدی عمل میشود که جدول آن متعاقبا اعلام می شود.
وی تصریح کرد: مهم ترین مشکل پیش روی گاز آمل، افزایش مصرف گاز در زمستان در کل کشور و عدم موازنه تولید و مصرف و کاهش فشار گاز و قطع گاز واحدهای تولیدی و صنعتی و بعضا خانگی که انشاءا.. امسال با رعایت صرفه جویی این مشکل کمتر و یا کاملا برطرف شود.
رئیس اداره گاز آمل در خصوص تامین گاز واحدهای صنعتی نیز گفت: قبل شروع فصل سرما به کلیه واحدهای صنعتی تولیدی جهت ذخیره سازی سوخت گازوییل اطلاع داده شد و اکثرا با کمک شرکت توزیع نفت اقدام کردند و در صورت افت فشار گاز از سوخت ذخیره می توانند استفاده کنند .
علیزاده در پایان با توجه به فصل سرد زمستان توصیه‌هایی را برای مشترکین داشت و افزود: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و متناسب با محیط و با راندمان انرژی بالا باید همواره مدنظر قرار گیرد و تنظیم دمای معتدل بر روی ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد مناسب فضای منازل است.21دی1400

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :