آغاز مبارزه شیمیایی با ملخ در سطح ۷۰۰ هکتار از مراتع لاریجان آمل

آغاز مبارزه شیمیایی با آفت ملخ در سطح 700هکتار از مراتع لاریجان آمل
مدیر جهاد کشاورزی از آغاز مبارزه شیمیایی با آفت ملخ در سطح 700هکتار از مراتع لاریجان آمل خبر داد
به گزارش صبح آمل، سید حسین اسلامی با بیان این خبر گفت با شناسایی مناطق آلوده به آفت ملخ مبارزه شیمیایی با این آفت آغاز شده است، اظهار کرد: این مناطق کانون‌یابی در مراتع کوهستانی روستاهای ناندل، میانده و حاجی دلاوایرا، نوا، آب اسک، زیاربوده است.
وی افزود: در این نقاط حدود 700هکتار از مراتع دچار آفت ملخ شدند که از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی طی10 روز حضور و نظارت دهستان پایین لاریجان بائیجان شناسایی شدند.
مدیر جهاد کشاورزی آمل با اشاره به اینکه مناطق شناسایی شده به عنوان کانون آفت ملخ اجرای مبارزه شیمیایی با آفت در دستور کار قرار گرفت، گفت: تاکنون 80 هکتار از مراتع لاریجان مبارزه شیمیایی شدند و مابقی با تلاش، همکاری و تعامل شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها ادامه می‌یابد.
وی خاطر نشان کرد بر لزوم رعايت مسايل بهداشتي و زيست محيطي در مناطق آلوده به ملخ تاكيد كرد و افزود: كشاورزان و دامدارن از تردد و تعليف دام در محل هاي تحت سمپاشي و مبارزه بدون هماهنگي با مديريت جهاد كشاورزي شهرستان ومراکز جهاد کشاورزی لاریجان خودداري نمایند
مدير جهاد كشاورزي شهرستان آمل در پایان ادامه داد: درصورتي كه آفت ملخ به موقع كنترل نشود، خسارت سنگيني به مزارع، محصولات و مراتع وارد مي شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :